SABAH NAMAZI NASIL KILINIR?

3

Sünneti farzı kadar önemli olan sabah namazı nasıl kılınır? Sabah namazı kaç rekattır? Sabah namazı kılınışı (video) ve sabah namazının tesbihatleri nelerdir? Sabah namazı kaçta? Hadislerle sabah namazının önemi ve sabah namazının kılınışı…

Sabah namazının kılınışını (erkekler ve bayanlar için ayrı ayrı) yazılı ve videolu anlatım olarak aşağıda bulabilirsiniz.. İşte Sabah namazı kılınışı ve sabah namazı ile ilgili hadisler…

SABAH NAMAZININ SÜNNETİ VE FARZI NASIL KILINIR?

SABAH NAMAZI İLE İLİGİLİ AYET VE HADİSLER

Sabah Namazı’nın Sünneti ile Hadis-i Şerif:

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: “Sabah namazının iki rek`at sünneti, dünya ve dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır.” (Müslim, Müsâfirîn 96)

Sabah Namazı’nın Farzı ile İlgili Âyet-i Kerime:

Âyet-i kerîmelerde buyrulur: “Gündüzün güneş dönüp gecenin karanlığı bastırıncaya kadar (belli vakitlerde) namaz kıl; bir de sabah namazını. Çünkü sabah namazı şahitlidir.” (İsrâ Sûresi 78)

SABAH NAMAZI NASIL KILINIR? – Sabah Namazının Kılınışı

Sabah namazı bütünü itibariyle 4 rekattır. 2 rekat sünnet ve 2 rekat farz olarak kılınır. Sabah namazının vakti, imsak girdikten sonra güneşin doğmasına kadar olan süredir.

Sabah Namazının Sünneti Nasıl Kılınır? (2 Rekat)

1. Rekat

2. Rekat

Sabah Namazının Farzı Nasıl Kılınır? (2 Rekat)

1. Rekat

2. Rekat

SABAH NAMAZININ KILINIŞI ERKEKLER İÇİN VİDEO

SABAH NAMAZININ KILINIŞI BAYANLAR İÇİN VİDEO

SABAH NAMAZI VAKTİ NE ZAMAN BAŞLAR NE ZAMAN BİTER?

SABAH NAMAZINA KALKMAYI KOLAYLAŞTIRACAK 6 TAVSİYE

SABAH NAMAZI İLE İLGİLİ BENZER YAZILAR

5 VAKİT NAMAZ NASIL KILINIR?

Paylaş.

3 yorum

  1. Şerafettin SÜTCÜ on

    Bu çalışmalarınız için teşekkür ederim ALLAHIM herkesten memnun olsun. Her namazdan sonra okunacak duaların ( kamet, teşbih vs.) da yazılmasını rica ediyorum.
    Saygılarımla

  2. Fatıma Zehra on

    Allah hizmetinize bereket ihsan etsin .Çok faydalı bir çalışma olmuş.Şafi mezhebi içinde böyle detaylı bir çalışma yapılırsa memnun oluruz. Maalesef Şafi mezhebi ile ilgili çalışmalar çok kısıtlı ve birbirinden farklı bilgiler içeriyor.Hem öğrencilerin hemde ogreticilerin ihtiyacı var efendim.

Yorumlar