SABAH NAMAZI NASIL KILINIR?

2

Sabah Namazı ile ilgili ayet ve hadisleri, Sabah Namazının erkekler ve kadınlar için nasıl kılındığını yazılı ve videolu anlatım olarak aşağıda bulabilirsiniz.

SABAH NAMAZI İLE İLİGİLİ AYET VE HADİSLER

Sabah Namazı’nın Sünneti ile Hadis-i Şerif:

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: “Sabah namazının iki rek`at sünneti, dünya ve dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır.” (Müslim, Müsâfirîn 96)

Sabah Namazı’nın Farzı ile İlgili Âyet-i Kerime:

Âyet-i kerîmelerde buyrulur: “Gündüzün güneş dönüp gecenin karanlığı bastırıncaya kadar (belli vakitlerde) namaz kıl; bir de sabah namazını. Çünkü sabah namazı şahitlidir.” (İsrâ Sûresi 78)

SABAH NAMAZI NASIL KILINIR?

Sabah Namazı 4 rekattır. 2 rekat sünnet ve 2 rekat farz olarak kılınır.

Sabah Namazının 2 Rekat Sünneti

1. Rekat

2. Rekat

Sabah Namazının 2 Rekat Farzı

1. Rekat

2. Rekat

Erkekler için Sabah Namazının Kılınışı:

Kadınlar için Sabah Namazının Kılınışı:


5 VAKİT NAMAZ NASIL KILINIR?

 

PAYLAŞ.

2 yorum

  1. Şerafettin SÜTCÜ tarihinde

    Bu çalışmalarınız için teşekkür ederim ALLAHIM herkesten memnun olsun. Her namazdan sonra okunacak duaların ( kamet, teşbih vs.) da yazılmasını rica ediyorum.
    Saygılarımla

  2. Allah hizmetinize bereket ihsan etsin .Çok faydalı bir çalışma olmuş.Şafi mezhebi içinde böyle detaylı bir çalışma yapılırsa memnun oluruz. Maalesef Şafi mezhebi ile ilgili çalışmalar çok kısıtlı ve birbirinden farklı bilgiler içeriyor.Hem öğrencilerin hemde ogreticilerin ihtiyacı var efendim.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
KENDİSİNE GÜNAH YAZILMAYAN KİŞİLER

İslam’da kendilerinden kalem kaldırılan, ceza verilmeyen kimseler var mıdır? Hz. Ömer’e (r.a.) zinâ etmiş bir kadın getirildi. Recm edilmesini yani...

Kapat