RAMAZAN’DA HZ. İBRAHİM GELENEĞİ YAŞATILIYOR

0

Şanlıurfa’da Ramazan’da iftar sofralarına ulaşmakta güçlük çeken engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine iftar hizmeti sunuluyor.

Şanlıurfa’da her yıl Ramazan’da iftar sofralarına ulaşmakta güçlük çeken engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahipleri için evlere iftarlık ulaştırılıyor.

Haliliye Belediyesi bünyesinde hizmet veren Evlere İftar Hizmeti birimi, Ramazan süresince kentteki 500 aileye iftar öncesi dört çeşit sıcak yemek ulaştırıyor. Her gün ziyaret ettikleri vatandaşlarla sohbet edip ihtiyaçlarını belirleyen ekipler, vatandaşlardan gelen talepleri de ilgili birimlere iletiyor.

ŞANLIURFA’DA RAMAZAN

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Türkiye’nin önemli kentlerinden Şanlıurfa’da Ramazan’ın coşkulu, bir o kadar da farklı yaşandığını belirtti. Demirkol, Şanlıurfa halkının ensar olduğunu ifade ederek, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan yüz binlerce Suriyeliye de yılardır ev sahipliği yaptıklarını hatırlattı.

Belediye olarak her alanda ihtiyaç sahiplerinin yanında yer aldıklarını anlatan Demirkol, Ramazan’da da iftar sofrasına ulaşmakta zorlanan vatandaşların evlerine kadar giderek sıcak yemek hizmeti sunduklarını kaydetti.

HALİLİYE’DE İFTAR HİZMETİ

Demirkol, kentte yaklaşık 500 kişiye iftar hizmeti verdiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Haliliye Belediyesi olarak sahip olduğumuz değerleri, bir ölçüde gençlerimize aktarmak, yaşanması mümkün olan geleneklerimizi geleceğe aktarmak, olmayanları da kayıt altına almak amacıyla bize miras bırakılmış bu sofrayı devam ettiriyoruz. Bu soframız hamdolsun Ramazan’da 30 gün boyunca halkımızın emrinde. Yaklaşık 4 yıl önce başladığımız Ramazan programlarımız, bu yıl da artarak devam etmekte. Her gün hasta yakınlarımızı da düşünerek 2’si hastane bahçelerinde olmak üzere 5 ayrı noktada iftar sofraları açıyoruz. Muhtaç olsun, olmasın iftar ve sahur sofralarımıza tüm halkımız davetlidir. Haliliye Belediyesi olarak sağlığı, yaşlılığı veya hastalık nedeniyle kurduğumuz sofralarımıza gelemeyen yaklaşık 500 kişiye dört çeşit sıcak yemek ikramımız evlerinde oluyor. Belediye çalışanlarımız, iftar vaktine az bir zaman kala tüm ailelerimizi ziyaret ederek evlerine sıcak yemeklerini bırakıyor. Bizler, Hz. İbrahim’den gelen bu geleneği yaşıyoruz ve yaşatmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar