RAHMET İKLİMİ RAMAZAN’IN İLK TERAVİH NAMAZI KILINDI

0

Vatandaşlar Ramazan’ın ilk teravih namazını kılmak için camilere akın etti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Eyüp Sultan Camisi’nde yatsı ve teravih namazlarını kıldırdı.

Vatandaşlar, Ramazan’ın ilk teravih namazını kılmak için camilere akın etti. İlk teravih namazında Filistin’de yaşanan katliamların durması, Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşması ve tüm İslam alemi için eller semaya açılarak dualar edildi.

Eyüp Sultan Camisi’nde yatsı ve teravih namazlarını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı.

Namazın ardından konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ramazan ayının mübarek, ibadetlerin kabul olması temennisinde bulunarak, “Cenab-ı Hakk Ramazan boyunca dualarımızı, tövbe ve istiğfarlarımızı kabul eylesin. Ne mutlu bizlere ki yeniden ramazana kavuşturdu” dedi.

Camilerde çocukların ve gençlerin bulunmasından mutluluk duyduğunu belirten Başkan Erbaş, “Gönlümüz istiyor ki çocuklarımız, gençlerimiz yanımızda olsun. Onlarla birlikte secde edelim ruhlarımız coşsun ve Alem-i İslam inşallah bu ramazan vesilesiyle kurtuluşa ulaşsın” diye konuştu.

FİLİSTİN İÇİN DUA EDELİM

Başkan Erbaş, Gazze’de yaşanan olaylara işaret ederek, “Ya Rabbelalemin Filistinli kardeşlerimize yardim eyle” niyazında bulunan Başkan Erbaş şöyle konuştu:

“Filistin’deki kardeşlerimizin kurtuluşa ulaşmaları için hep dua edelim. Orada şehit olan kardeşlerimiz için, gazilerimizin şifa bulması için dua edelim. Zalim İsrail’in kahrolması için dua edelim. Cenab-ı Hakk kurmuş oldukları tuzakları başlarına çevirsin. Kahhar isminin tecellisiyle kahr-u perişan eylesin.”

Kaynak: Diyanet

Paylaş.

Yorumlar