ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI

0

Göreve geldiği 2014 yılından beri maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak bağışlayan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, makam aracı yerine de özel aracını kullanıyor.

Sopacı, seçildiğinde maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak vermek amacıyla yakın dostları ile Kartopu Eğitim Gönüllüleri Derneğini kurdu. Sopacı’nın tüm maaşını bağışladığı dernek, başka hayırseverlerin de bağışçıları ile 44 üniversite öğrencisine burs veriyor.

Çerkeş Belediye Başkanı Sopacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart 2014’te belediye başkanı seçildiğini ve Çerkeş’in eski bir ilçe olduğunu, yörenin kaderini değiştirmek istediğini dile getirdi. Sopacı, “Belediyeyi 24 milyon lira borçla devraldık. Belediye çalışanları 8 aydır maaş alamıyordu. Pek çok haczin olduğu, işlerin çok zor şartlarda yürüdüğü bir belediye idi. Belediyemizin ve halkımızın önünü açmak için bir karar aldım. O günden bu yana belediyeden maaş almıyorum.” dedi.

MAKAM ŞOFÖRÜ DE MAKAN ARACI DA KULLANMIYOR

Üniversitede okuyan öğrencilere yardım amacıyla Kartopu Eğitim Gönüllüleri Derneğini kurduklarını, maaşının direkt olarak bu derneğe aktarıldığını belirten Sopacı, diğer hayırseverlerin de bağışları ile dernek aracılığıyla 44 öğrenciye burs sağlandığını anlattı.

Sopacı, makam aracı da kullanmadığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Göreve geldiğimde belediye borç batağında iken belediye başkanlığı 3 bin 500 liraya kiralanan makam aracı kullanıyordu. Makam aracı, yakıtı ve şoförü ile belediyeye ayda neredeyse 15 bin liraya mal oluyordu. Göreve geldiğim hafta makam aracını gönderdim. Belediye başkanı olmadan önce kullandığım özel aracımı kullanıyorum. Makam şoförüm de makam aracım da yok. Belediyemiz düzlüğe çıkana kadar maaşı almayı da makam aracı kullanmayı da düşünmüyorum.

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ BELLİ OLDU

Ramazan bayramı tatili belli oldu. Bakanlar Kurulu kararına göre bayram tatili 9 gün olacak. Buna göre, kamu çalışanları 8 Temmuz...

Kapat