OKUR DERGİSİ’NİN İLK SAYISI ÇIKTI!

0

Kitapseverleri buraya alalım. Çünkü onların yeni dergisi çıktı. Kitap Dergisi OKUR, daha önce bir tanıtım sayısı yayımlamış ve büyük heyecan oluşturmuştu, şimdi Mart-Nisan-Mayıs sayısıyla görücüye çıktı.

Okur Dergisinin çıkışının bir ihtiyaçtan hareketle olduğunu vurgulayan derginin editörü Yusuf Temizcan “Her gün onlarca yeni kitap yayımlanıyor, yayınevleri kuruluyor ve kitaba olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Fakat tüm bunların yanında nitelikli kitapları takip etmek zorlaşıyor.” dedi ve şöyle devam etti: “Hem okumayı sevenler için, hem de okumaya vakit ayıramamaktan şikayet edenler için bir kitap dergisi çıkartmak istedik. Yayıncılık camiasında bu anlamda bir boşluk ve ihtiyaç hissettik.”

OKUR DERGİSİ’NİN İLK SAYISINDA NELER VAR?

İlk sayısında Süleyman Seyfi Öğün ile orta sayfa söyleşisi yapan dergide ayrıca Fatih M. Şeker, Ekrem Demirli ve Bülent Ata ile yapılmış söyleşiler yer alıyor. Çok satan kitaplara dair eleştirel bir dosya çalışması ile 15 Temmuz kitaplığına dair doyurucu bir mini dosya yapılmış. Usta öykücü ve Cumhurbaşkanı Kültür Sanat büyük ödülünün sahibi Rasim Özdenören‘in “Zamanımızın Bir Seyyahı” başlıklı yazısı ile M. Lütfi Arslan‘ın “Okudum Bildim Deme”, Suavi Kemal Yazgıç‘ın “Kayıp Kitaplar”, Metin Karabaşoğlu‘nun “Editör’ün Sermayesi Nedir?” başlıklı yazıları dikkat çekiyor. Yusuf Turan Günaydın‘ın Hz. Peygamber ile ilgili Fransızca yayımlanmış ama Türkçesi olmayan bir eserden bahsettiği yazısı, Ahmet Sadreddin’in babasıyla okuduğu kitaplar, Süleyman Ragıp Yazıcılar’ın günlük tadındaki metni gibi öne çıkan pek çok çalışma mevcut.

80 sayfalık derginin kapağı oldukça dikkat çekici. Genel Yayın Yönetmeni M. Lütfi Arslan, Editör’ü Yusuf Temizcan, Görsel Yönetmen’i Abdurrahim Yüce merkezleri ise İstanbul Üsküdar. Dergide yeni çıkan kitaplar, dosya çalışmaları, araştırma yazıları, kitap tahlil ve tanıtım metinleri, eleştiriler, çeviriler ve yayın dünyasından haberler bulunuyor. Dergiye kitapyurdu.com’dan ulaşılabiliyor.

İletişim için okurdergisi.com, okur@okurdergisi.com

Dergiyi edinmek için: https://goo.gl/i07t6X

OKUR’UN 1. SAYISINDA KİMLER VAR?

Abdullah Güner, Abdullah Yalnız, Ahmet Berberoğlu, Ahmet Sadreddin, Ahmet Ünal, Aydoğan K., Ayşe Yazıcılar, Ayşegül Genç, Ayşenur Narboğa, Bülent Ata, Danuta Kean, Dursun Ali Tökel, Ekrem Demirli, Esad Mücahit Eskimez, Faruk Kara, Fatih Şeker, Fatma Kebire Gündüz, Fatma Özkaya, Furkan Özkul, Gökhan Gökçek, Halil İbrahim Gürgenç, Hamit Kardaş, Hatice Sarı Tan, İhsan Derviş, İhsan Sönmez, İsmail Güleç, M. Lütfi Arslan, Mehmet Akif Memmi, Mehmet Ali Çalışkan, Mehmet Erken, Mehmet Genç, Mehmet Murat Şahin, Metin Karabaşoğlu, Muhammed Murat Tutar, Rabia Gülcan Kardaş, Rasim Özdenören, Safure Nermin Öz, Salih Yüztgenç, Sami Yaylalı, Selim Tiryakiol, Sinan Özgenç, Suavi Kemal Yazgıç, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Süleyman Seyfi Öğün, Yunus Emre Tozal, Yusuf Temizcan, Yusuf Turan Günaydın.

Ayrıntılı Bilgi: www.okurdergisi.com

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
BURKİNA FASO’YA CAMİ İÇİN ÜSKÜDAR’DA SERGİ

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı tarafından Burkina Faso'da yaptırılan cami yararına Üsküdar'da hat sergisi düzenleniyor. Burkina Faso'da cami inşa projesi yararına Aziz...

Kapat