OKUR DERGİSİ ÇIKTI

0

Aylık kitap dergisi Okur’un tanıtım sayısı çıktı. 

Okuyucusuna kitap merkezli bir hayat teklif eden Okur’da kitaba dair ne varsa bulabilirsiniz; kitap tahlilleri, yeni çıkan kitapların tanıtımları, röportajlar, kitapların hususi hikayeleri… Okur’un tanıtım sayısı olan bu sayıdan sonraki sayının Ocak 2017’de okuyucuya sunulması planlanıyor.

DERGİCİLİĞE VE KİTAPLARA GÖNÜL VERENLER
Okur`ın editöryal kadrosu, danışman kurulu ve yazarları ise dergiciliğe gönül vermiş, kitapların ruhuyla nefes alabilen, yazmaya; düşünmeye gönül vermiş isimlerden oluşuyor.
Okur`un künyesi şu şekilde:
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Yusuf Temizcanokur_dergisi
Yayın Danışmanı: Asım Gültekin
Akademik Danışma Kurulu: M. Fatih Andı, Ahmet Kavas, Süleyman Seyfi Öğün, Metin Karabaşoğlu, Tahsin Görgün
Yayın Kurulu: Mehmet Lütfi Arslan, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Yusuf Temizcan, Hamit Kardaş, Selim Tiryakiol, Salih Yüztgenç, Gökhan Gökçek
Görsel Yönetmen: Seyfullah Bayram, Abdurrahim Yüce
Mutfak Ekibi: Esat Mücahit Eskimez, Halil İbrahim Gürgenç, M. Ömer Kurnaz
ANADOLU’YU MAYALAYAN KİTAPLAR
“Anadolu’yu Mayalan Kitaplar” dosya konusuyla hazırlanan bu sayıda Mehmet Lütfi Arslan’ın giriş mahiyetinde kaleme aldığı “Niyet Ettim Okumaya” başlıklı bir yazısı, Metin Karabaşoğlu’ndan “Editör Kitabın Neresinde?”, Ahmet Kavas’tan “Tercümenin Bir Hikayesi Olmalı”, Mustafa Kirenci’den “Yayımlayamadığım İki Kitap”, Suavi Kemal Yazgıç’tan “Yanlış İsimli Kitaplar”, İbrahim Sadri’den “Yaşamak Adındaki Mücevher” başlıklı yazılar mevcut. Yunus Emre Tozal, Mustafa Kutlu’nun son kitabı İyiler Ölmez üzerine, Ayşegül Genç ise Kürk Mantolu Madonna ve Bir Yobazın Günlüğü kitaplarının karakterleri üzerine “Arzuda Maria Puder, Hayalde Mona Roza, Gerçekte?” isimli bir tahlil yazısı yazdı.  İhsan Fazlıoğlu, Ergün Yıldırım, Enver Gülşen ve Yasin Çetin ile yapılan birbirinden güzel röportajlar sizleri bekliyor. Keşke çevrilse köşesinde Türkçe’ye henüz kazandırılmamış olan kıymetli kitaplardan bahsediliyor.
Yayın dünyasına yeni bir soluk katacağına inandığımız Okur Dergisi’nin uzun yıllar boyunca okuyucusuna ve kültür-sanat dünyasına güzel hizmetlerde bulunacağına inanıyoruz.
Okur`un tanıtım sayısını, TÜYAP Kitap Fuarı`ndaki Erkam Yayınları Standından veya Uluslararası Genç Derneği`nden temin edebilirsiniz.
Bilgi için: www.okurdergisi.com
E-posta: okur@okurdergisi.com
Facebook, Twitter, ınstagram: okurdergi
Kaynak: Genç Dergisi
Paylaş.

Yorumlar