NORVEÇ BAŞBAKANI IŞİD’E HADİS DERSİ VERDİ

0

Norveç Başbakanı Erna Solberg, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) saldırı ve katliamları üzerine Norveç’te düzenlenen protesto gösterisinde Hadis-i Şerif okudu.

Norveç’te, terör örgütleri tarafından yapılan saldırı ve katliamları İslami kuruluşlar, kilise temsilcileri ve siyasi parti liderlerinin de katıldığı yürüyüş ve mitingle protesto edildi.

Başkent Oslo’nun Grönland semtinde akşam saatlerinde başlayan yürüyüşe, farklı dinlere mensup yaklaşık 7 bin kişi katıldı. IŞİD ile bu terör örgütünün destekçisi olduğunu açıklayan Norveç’teki “Profetens Ummah” adlı dernek aleyhine sloganlar atan protestocular, Norveç Parlamentosu önüne kadar yürüdükten sonra burada konuşmalar yapıldı.

NORVEÇ BAŞBAKANI ŞEHADET GETİRECEK Mİ?

Norveç’te düzenlenen mitinge katılan Başbakan Erna Solberg kürsüden Hadis-i Şerif okudu:

“Sizden biriniz bir kötülük gördüğünde bunu eliyle değiştirsin, şayet buna gücü yetmezse diliyle düzeltsin, ona da gücü yetmezse kalbiyle buğz etsin. Bu da imanın en zayıf noktasıdır.”

Başbakan Solberg, düzenlenen gösteriye çok sayıda Müslüman’ın katılmasının, IŞİD’in İslam’ı temsil edemeyeceğinin bir kanıtı olduğunu söylüyor. IŞİD’in İslam’la bir ilgisinin bulunmadığını söyleyen Solberg, madem İslam’ın gerçeği ile sahtesini ayırabiliyor o zaman geriye bir tek şahadet getirmek kalıyor. Solberg’in şehadet getireceği günü iki gözle bekliyoruz.

Paylaş.

Yorumlar