NOKSANLARIN ORTAYA ÇIKACAĞI GÜN

0

Atâ es-Sülemî -rahmetullahi aleyh-, son derece dikkat ve itina göstererek bir top kumaş dokur. Sonra satmak için pazara götürüp halka arz eder.

Kumaştan çok iyi anlayan biri ondan müsaade ister ve:

“–Bu kumaşta şu şu kusurlar var!” der. Atâ, kumaşı alır yere oturur ve hüngür hüngür ağlamaya başlar. Adam kumaşın kusurunu söylediğine pişman olur. Ondan özür diler ve istediği bedeli ödeyerek o kumaşı satın alabileceğini söyler.

Atâ, ona şöyle der:

“–Ben senin söylediğin şeyden dolayı ağlamıyorum! Ben dokumacılık sanatını icra eden biriyim. Bu kumaşın mükemmel ve kusursuz olması için elimden gelen bütün gayreti göstermiştim. Fakat kusur ve eksikliklerin farkında olan birine arzedilince, benim farkında olmadığım kusurları ortaya çıktı. Amelimiz yarın Cenab-ı Hakk’a arz edilince acaba bizim halimiz ne olacak? O zaman, bizim şu anda farkına varmadığımız nice kusur ve noksanlar ortaya çıkmayacak mı? İşte ben, asıl bunun için ağlıyorum!”

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
GİLABURU YEMENİN BİLİMSEL FAYDALARI

Daha çok Kayseri'nin Bünyan ilçesi ile civarında yetişip "gilaburu" adıyla bilinen bitki, böbrek taşı düşürme ve ağrı kesici özelliğinin bilimsel...

Kapat