MİLLETLERİ MİLLET YAPAN BEŞ DEĞER

0

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Ümraniye İlim Sarayı Camii’nde gençlerle sabah namazında buluştu.

İstanbul Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre “Cami Gençlik Buluşması” kapsamında düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.

Programda konuşan Yılmaz, “Üzerinde yaşadığımız Anadolu coğrafyası, Kafkas ve Balkan coğrafyası bugün adları sanları kalmamış sadece tarihe geçmiş yüzlerce kavmi bize anlatmaktadır. Gelecek kaygısı taşımayan, gelecekle ilgili derdi olmayan milletler kısa zamanda yok olmaya mecburdur.” ifadelerini kullandı.

Milletleri millet yapan değerler bulunduğuna vurgu yapan Yılmaz, şöyle konuştu:

MİLLETLERİ MİLLET YAPAN BEŞ DEĞER

“Din duygusu milletleri millet yapan, onları hayata bağlayan ve ebediyete hazırlayan en önemli hususlardan birisidir. İkincisi dün bilgisidir. Yani tarihe ait bilgiler gençlere verilip, dünün tarihinden istifade etme, ders çıkarma gerçekleştiği zaman milletin gençlerini motive eden önemli bir husustur. Üçüncüsü yarın kaygısı yani gelecek endişesidir. İstikbalimizi emanet edeceğimiz gençlerimizle ilgili yüreğimizdeki derdimiz, onların yetişmesine yönelik düşünce ve çabalarımızdır. Son olarak da vatan ve bayrak sevgisidir. Bu beş şey birleştiği zaman bir millet millet olur. Onun için yeni nesillerimize ve gençlerimize bu beş özelliği aktarma çabasında olmamız ve bunun derdinde olmamız gerekiyor.”

Yılmaz, İstanbul’un bütün ilçelerinde sabah namazı buluşmalarının yaygınlaşmasını istediklerini belirtti.

Programa Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, İstanbul MüftüYardımcısı Veysel Işıldar, Ümraniye Müftüsü Muharrem Gül, Sancaktepe Müftüsü Muammer Turan ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

GENÇLERE VATAN VE MİLLET SEVGİSİ NASIL KAZANDIRILIR?

BÜYÜK MİLLET OLMAK İÇİN TARİHİNE BAK!

DİN, VATAN, BAYRAK VE MİLLET NASIL KORUNUR?

NEDEN GENÇ NESİLLER, ATEİZM VE DEİZME DOĞRU KAYIYOR?

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
MAHMÛD SAMÎ RAMAZANOĞLU HAZRETLERİ YÂD EDİLİYOR

Vefatının 35. sene-i devriyesi vesilesiyle 11 – 17 Şubat 2019 tarihleri arasında gönül insanı, Hak Dostu merhum Mahmûd Samî Ramazanoğlu...

Kapat