KUTSAL TOPRAKLARDA RAMAZAN

0

Ramazan ayının gelmesiyle, Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde büyük yoğunluk yaşanıyor. Binlerce Müslüman, dünyanın en büyük camisi olan Mescid-i Haram’ın içinde bulunan Kabe’yi dualar eşliğinde tavaf etti..

Ramazan ayının ilk 15 gününde umre için Kabe-i Muazzama’yı 17 milyon kişi ziyaret etti. Bu yıl Ramazan ayının ilk yarısında umre için Kabe-i Muazzama’yı ziyaret edenlerin sayısının geçen yıla oranla yüzde 37 artarak, 17 milyona ulaştığı bildirildi.

Kabe’nin tavaf alanında yapılan inşaatların sona ermesi ile umre kotalarının artması sonucu bu yıl Ramazan’da Kabe çevresindeki yoğunluk gözle görülür şekilde arttı. Umre için yurt içi ve yurt dışından gelenlerin yanı sıra Peygamber Efendimizin övdüğü bir uygulama olan “itikaf” ibadeti için de çok sayıda Müslüman Kabe’ye akın etti.

Suudi Arabistan Hac ve Umre İstatistikleri Kurumu yaptığı açıklamada, bu yıl Ramazan’ın ilk yarısında 17 milyon kişinin umre yapmak için Kabe’ye geldiğini, bu rakamın geçen yıl 12 milyon civarında olduğunu belirtti.

Açıklamada, Ramazan ayının sonlarına doğru ziyaretçi sayısının daha da artmasının beklendiği kaydedildi.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
BELEDİYEDEN BAYRAMA ÖZEL VEFALI HİZMET

Gaziantep'in Şehitkamil Belediyesi tarafından yürütülen "Vefa" projesi kapsamında oluşturulan ekipler, Ramazan Bayramı öncesi yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların bakımını yapıyor,...

Kapat