KÜÇÜKÇAMLICA’DA ÖZEL BİR DEVLET OKULU

0

Türkiye’nin en önde gelen imam hatip liselerinden biri olmayı hedefleyen Üsküdar İTO Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne veliler ve öğrenciler tercih döneminde yoğun ilgi gösteriyorlar.

Üsküdar- Küçük Çamlıca’da yer alan İstanbul Ticaret Odası Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi, proje okulu olarak 2016-2017 eğitim –öğretim yılında erkek öğrencilere eğitim vermeye başladı. Okulun lise bölümünde proje alanları olarak Arapça Hazırlık, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler programı uygulanmaktadır.

Nitelikli bir eğitim kadrosu ve kampüse sahip olan okul, 88 kişilik pansiyonu, 400 kişilik konferans salonu, 100 kişilik sinema salonu, 600 kişilik yemekhanesi, kapalı ve açık spor salonları, 1100 kişilik mescidi, laboratuvarları, akıl oyunları sınıfı, robotik atölyesi, atölyeleri ve daha birçok özelliği ile 460 ila 500 puan aralığındaki öğrencilere ve velilere ciddi bir imkân oluşturmaktadır.

imam_hatip3

Küçük Çamlıca gibi nezih bir muhitte yer alan İstanbul Ticaret Odası Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir,  Kadıköy gibi yakın ilçelerden ve özellikle Anadolu’dan ciddi bir talep alıyor. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler imam hatipli gençlerin sahip olması gereken hassasiyetler ve donanım üzerine planlanıyor.

imam_hatip2

ÖĞRENCİLERE ÇOK ÖZEL İMKANLAR

Okulda öğrencileri geleceğe hazırlayacak birçok imkân bulunmakta; okul pansiyonu, isteyen öğrencilere hizmet veriyor. Okulun kapalı spor salonunda öğrenciler farklı dallarda spor yapıyorlar. Okulda ayrıca Okçular Vakfı öncülüğünde Okçuluk eğitimi verilmektedir.

Okulda bilimsel, kültürel ve sosyal projeler ile öğrencilerin akademik sosyal başarılarına katkı sunuluyor. Öğrencilere kitap okumayı sevdiren, medeniyetimizi tanıtan, toplum karşısında söz söyleyebilme ve sunum yapabilme becerileri kazandıran projeler yürütülüyor.

imam_hatip1

YURT İÇİ VE YURT DIŞI DİL KAMPI İMKANI

Öğrenciler için ara tatilde Malta’da İngilizce kampı, yazın ise Ürdün’de 6 haftalık Arapça kampı ve Ürdün’e gidemeyen öğrencilere ise İstanbul’da Arapça kampı düzenlenmektedir.

Ülkemizin önemli yazar ve akademisyenleri ile buluşmaların düzenlendiği okulda öğrenciler aynı zamanda tiyatro, konser vb. etkinliklere katılıyorlar.

Okulda 2016-2017 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlayan bir başka proje ise “örgün eğitim ile birlikte hafızlıkprojesi”dir. Proje kapsamında 4. sınıftan 5. sınıfa geçen öğrencilere “Hafızlık Seviye Belirleme Sınavı” yapılarak sınavda başarılı olan öğrenciler 8 haftalık yaz eğitiminden sonra 5. sınıfa kayıtları yapılmaktadır. Şu an okulda 6. sınıfa geçen 64 öğrenci hafızlık yapmaktadır.

Paylaş.

Yorumlar