“KOMPLO TEORİSİ DEĞİL GERÇEKMİŞ” DİYECEKSİNİZ!

15

Merkezi Pensilvanya’da bulunan Greater Altoona Jewish Federation (Büyük Altona Yahudi Fedarasyonu), resmi web sitesinde İsrail’e destek veren A.B.D şirketlerini açıkladı.  Federasyon, şirket isimlerini açıklarken, şirketlerin İsrail Devleti ile olan bağlantısına da kısaca yer veriyor.

Haber: Furkan Hasdemir

WEB SİTESİNİN GİRİŞİNDEKİ KARİKATÜRE DİKKAT!

greater altoona1

Büyük Altoona Yahudi Fedarasyonu’nun web sitesini biraz incelediğimizde görüyoruz ki kurum isminin hemen altında fedarasyonun sloganı yer alıyor. Slogan şöyle; “Her Yahudi, diğer Yahudi’den sorumludur”

Sitenin girişinde yer alan karikatürde ise şöyle yazıyor:

İlk resimde: İsrail kendi halkını korumak için silahlarını kullanır.
İkinci resimde: Hamas kendi silahlarını korumak için halkını kullanır.

Federasyon, bünyesi içerisinde çeşitli etkinlikler, festivaller ve eğitimler veriyor.

SİTEDE İSRAİL’İ DESTEKLEYEN ŞİRKETLERİN LİSTESİ YER ALIYOR

İSRAİL BOYKOT

Listeyi sitenin kendisinden incelemek için tıklayınız.

İŞTE FEDARASYONUN WEB SİTESİNDEKİ LİSTENİN TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Starbucks Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Howard Schultz, etkin bir Siyonist’tir.

1998’de Siyonist devlete yaptığı hizmetlerden dolayı, ABD ve İsrail arasında yakın ittifak kurulması konusunda önemli girişimleri olduğu için İsrail’in 50. Siyon Arkadaşlar Anısı Ödülü ile Kudüs Aish HaTorah fonu tarafından onurlandırıldı. Diğer işletmeler umutsuzca İsrail dışına çekilirken, Starbucks İsrail’in çırpınan ekonomisine yardım etme kararı aldı ve yatırım yaptı. Starbucks’ın hala İsrail’e destek vermek için bağış topladığı biliniyor.

2.THE LIMITED STORES, Express, Lerner New York, Victorias Secret ve Bath & Body Works

The Limited, Leslie H. Wexner tarafından 1963 yılında Colombus Ohio’da 2,800 mağaza ile kurulmuştur. THE LIMITED STORES, Express, Lerner New York , VICTORIAS SECRET and BATH & BODY WORKS gibi şirketler buna dahildir ve 115.000 çalışanı bulunmaktadır. Kurucusu, başkanı ve CEO’su olan Les Wexner bir Siyonist’tir. İsrail yanlısı olan ve ABD’de medyayı İsrail’in lehine kalmasını sağlayan Emet’in ve ”War Room” programının yönetim kurulundadır. 1984 yılında dünyanın en zengin 200 kişisinden biri olan Les Wexner, Wexner Vakfı’nı kurdu. Misyonu ‘Kuzey Amerika ve İsrail’deki Yahudi liderliğini güçlendirmek”ti. Vakfın çalıştırdığı programlardan biri olan Wexter İsrail Burs Programı, her yıl 10 tane İsrailli okutuyor.

Wexner Vakfı sponsoru ”Birthright İsrail” Amerikalı Yahudilere İsrail’e gezi düzenleyebilmeleri için imkan sağlıyor. Aynı zamanda kampüste Siyonizm’in kalesi olan Hillel’in uzun süredir bir destekçisidir.

3. THE HOME DEPOT (ANA DEPO) 

Yönetim Kurulu Eş Başkanı ve kurucusu etkin bir Siyonist’tir. İsrail medyasının yanlısı olan Emet ve ”War Room’ yönetim kurulunu oluşturdu. Bu kuruluşların görevi ABD medyasının İsrail lehine kalmasını sağlamaktır.

4. DISNEY

Florida’daki Epcot Merkezi’nde Walt Disney’in Milenyum sergisi İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü gösteriyor. Bu sergiyi kurmak için 8 milyon dolar harcanmıştır. İsrail içeriğini geliştirmek için Disney’e 1.8 milyon dolar katkıda bulunmuştur.

5.AOL/TIME WARNER (WARNER BROS)

AOL, hisselerinin %30’unu İsrail’e tahsis etmiştir. (Buna inanabiliyor musunuz?) İsrail şirketinin tamamını alan Mirabilis, ICQ’nun (internetten sohbet programı) kurucuları 1998’de AOL’un yatırım formlarının 27 milyon dolarını İsrail’e yatırdı. 1998’de AOL stüdyoları CEO’su Ted Leonsis, İsrail Başbakanı Netanyahu’dan Jübile ödülü aldı. Bu kişilerin ve şirketlerin tanınması için İsrail devleti tarafından verilen en büyük ödüldür.

6. COCA COLA

1966 yılından bu yana Coca-Cola İsrail’in sadık bir destekçisi olmuştur. 1997 yılında İsrail Hükümeti, İsrail Ticaret Ödülü Yemeği’nde 30 yıldır devam eden desteği için Coca Cola’yı onurlandırdı. 2001 yılında Coca-Cola Dünya Merkezi’ne ev sahipliği yaptı ve Amerikan-İsrail Odası Ticaret Ödülleri galasının ana sponsoru oldu. Coca-Cola-İsrail eğitim programlarında, İsrail-Arap çatışmasını kapsayan konular işleniyor. Kursun içeriği Yahudi Ajansı ve İsrail Hükümeti tarafından finanse ediliyor. 2002 Temmuz ayında Coca-Cola’nın Kiryat Gat’ta yeni bir tesis inşa ettiği ilan edilmiştir.

7. ESTEE LAUDER

Estee Lauder’ın başkanı olan Ronald Lauder, aynı zamanda büyük Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı Başkanı’dır. Ateşli bir Siyonist olan Ronald Lauder , Yahudi Milli Fonu (JNF) başkanıdır.

8. SARAH LEE (Includes Hanes, Playtex, Leggs, Champion)

Bu şirket, dondurulmuş atıştırmalıklar ile karıştırılmamalıdır. Bu giyim devi olan şirkettir. Sara Lee İsrail’in önde gelen tekstil şirketi Delta Galil’in % 30’una sahiptir. Sara Lee dünyanın en büyük giyim üreticisidir ve İsrail menşeli kumaşlar ünlü Sara Lee markası adı ile satılarak, İsrail’i dünya pazarına açıyor. 1998 yılında Sara Lee Kişisel Ürünleri Netanyahu’dan Jubile ödülü aldı.

9. FOX TELEVİZYON, FOX EĞLENCE

News Corporation şirketi, 30 Eylül 2005 tarihi itibariyle ve 18 milyar dolarlık toplam yıllık gelirleri ile dünyanın en büyük medya şirketlerinden biridir. Şirket üretimi ve dağıtımı TV programları ve sinema ile çeşitlendirdi. News Corporation şirketi İngilizce yayın yapan gazetelerin dünya çapında faaliyet gösteren en önde gelen yayımcısıdır. Şirket, haftada 40 milyondan fazla baskı ile 175 farklı gazete yayını yapıyor. Murdoch’ın New Corp İsrail’de büyük yatırım yapıyor. Murdoch’un News Corporation şirketi, Amerika-İsrail Dostluk Ligi Demokrasi Ödülleri akşam yemeğinde İsrail’i destekleyen üç Amerikalı şirketten biri. Murdoch akşam yemeğini bizzat organize etti. News Corp ‘un dijital teknoloji şirketi Kudüs’te yer alıyor ve son 10 yılda çalışanı 20 binden 600 bine yükseldi.

10. NESTLE

İsviçre firması İsrail gıda üreticisi Osem Yatırımları’nın %50.1’ine sahip. 2000 yılı Aralık ayında İsrail’de yeni Ar-Ge merkezi faaliyeti için milyonlarca dolar yatırım yapacağını açıkladı. 1998 yılında Peter Brabeck-Letmathe Nestle adına Netanyahu’dan Jübile ödülünü aldı.

11. OVERSEAS ADVENTURE TRAVEL (YURT DIŞI TURİZMİ)

Massachusetts merkezli şirket dünya çapında ucuz turlarıyla bilinir. Şirket parayı okul giderleri, gıda yardımı gibi harcamalarda bulunan 50 ülkeye bağışlıyor. Ülke başına 5.000 dolar ile 25.000 dolar arasında para veriyor. İsrail başkanı Siyonist olduğu için yurt dışı turizmi ile 1.000.000 dolarlık bir daire aldı.

12. IBM

IBM İsrail’e yoğun yatırımlarda bulunuyor. İsrail’de 1.700 çalışanı olduğunu söyleyen IBM Başkan Yardımcısı ve Genel Danışmanı Lawrence Ricciardi, Jerusalem Post’a verdiği bir röportajda : ”Bu toprak ve temsil ettikleri IBM için çok önemlidir” dedi.
IBM, Amerika-İsrail Dostluk Ligi Demokrasi Ödülleri akşam yemeğinde İsrail’i destekleyen üç Amerikalı şirketten biri. 2002 Mayıs ayında İsrail-Amerika Ticaret Odası İsrail’e yaptığı katkılardan dolayı ve ABD – İsrail arası ticareti geliştirdiği için IBM ödüllendirildi. IBM 1949’da faaliyetlere başladı ve ülkeye bilgisayarları tanıtan, tamamen İsrail’e bağlı olan ilk Amerikan şirketidir.

13. KIMBERLY-CLARK (Huggies, Kotex, Kleenex)

Kimberly-Clark Avrupa Başkanı Sayın Robert P. Van der Merwe, 1998 yılında Netanyahu tarafından Jübile ödülünü aldı. Bu kişilerin ve şirketlerin tanınması için İsrail devleti tarafından verilen en büyük ödüldür. Kimberly Clark şirketi,İsrail şirketi Hogla’nın %49.9 hissesine sahip.

14. River Island giyim zinciri, İspanya ve Portekiz ve BRITANNIA PACIFIC PROPERTIES’da bulunan ISROTEL ve IBROTEL otelleri

Londra, İngiltere merkezli uluslararası bir yatırım şirketidir. Sacramento Metropolitan bölgesindeki en büyük gayrimenkul sahiplerinden biri olduğu söyleniyor.İngiliz merkezli Lewis Trust Group , Akabe Bölgesi’nde gelişmiş otellerden biridir. David Lewis, şirketin Yönetim Kurulu Başkanıdır ve İsrail’in önde gelen savunucusudur. Lewis’in faaliyetleri Yahudi Ulusal Fona katkılarda bulunmuştur. Aynı zamanda İsrail-İngiltere İş Konseyi üyesidir. Bu örgüt kendini Siyonistlerin yararına ve Filistinlilerin işgal altındaki topraklarında İngiliz sermayesini kanalize ederek, Siyonist Devletin gelişmesine adamıştır.

15. NOKIA

Nokia , İsrail’e yoğun bir şekilde yatırım yapmaya başladı. Nokia Genel Müdürü Lars Wolf, Jerusalem Post’a verdiği (4 Mart 2001) bir röportajda şunları söyledi: ”Bütün açıdan İsrail’e odaklanıyoruz,çünkü ”İsrail Projesi” adında bir iç projemiz var.” Nokia Venture Partners, Aralık 2000’de yeni bir 500.000.000 dolarlık fon başlattı ve bu ‘orantısız’ miktarın İsrailli şirketlerine gitmesine izin verdi. Nokia Araştırma Merkezi İsrail ile işbirliği yapabileceği alan arayışı içinde.

16. TIMBERLAND (Giyim, ayakkabı, bot, ceket, vb)

Timberlands 1,1 milyar dolarlık bir ayakkabı, giyim ve aksesuar firmasıdır. Başkanı ve CEO’su Jeffrey Swartz aktif bir siyonisttir. İsrail’e yeni bir ‘dayanışma ziyareti’ olarak gittiğinde Timberland CEO’su olarak konuştu ve ABD’ye 100 IDF asker göndermeyi önerdi. Timberland halka açık bir şirket olmasına rağmen, aile stokların yaklaşık % 47’sine ve oy gücünün yaklaşık % 81’ine sahiptir.

17. DESERT EAGLE

Desert Eagle, İsrail’in ABD’den ve başka ülkeden almadığı tek silahlardır. Ancak bir çok parçası başka ülkelerde ithal ediliyor ve İsrail’de bir araya getiriliyor. Ne olursa olsun, İsrail onlarla kendisinin olduğu gibi gurur duyar.

18. CATERPILLAR

Caterpillar, buldozerler, traktörler, çeşitli yıkım ekipmanları gibi büyük inşaat ekipmanları imal eden İllinois merkezli bir şirkettir. Bu şirket D9 ve D10 buldozerlerini ve dünyadaki en büyük buldozerleri İsrail’e sağlar.

(Listenin Türkçe çevirisi, TİMETÜRK’ten Ayşe Aydın’a aittir)

PAYLAŞ.

15 yorum

 1. onlarla bizim aramızda ki fark onlar çalışıyorlar,okuyorlar ve en önemlsi de dinleriyle ,işlerini aynı paralelde yapıyorlar,çocuklarınıda bu düsturla eğitıyorlar.Ya biz put oğlu putun kültür,din,dil gibi en onemli damarlarını kesip atmış oldugu lanet laik turkiyesiyiz,

 2. En çok yaygara koparılan coca cola ile ilgili bir şey söylemek istiyorum. Ben Coca cola amerikan menşeli bi ürün olduğu için alınıp satılmasını tavsiye etmiyorum. Sağlığa zararlı olduğu içinde hiçbie kola vb. ürünü tüketmiyorum. Fakat yazınızda yer alan Coca cola ve bazı ülkelerin İsrail ile ticari ilişkilerinin olmasından ve orada bazı sosyal projeler yürütmesinden İsrail’i desteklediği anlamını nasıl çıkarıyorsunuz. Coca cola benzer faaliyetleri Türkiye’de de yapıyor. Şimdi çıkıp diyebilir miyiz ki, Coca cola Türkiye’yle işbirliği içerisinde, ona siyasi destek veriyor. 2010 yılının ikinci çeyreğinde türkiye’den İsrail’e bir milyar doların üzerinde satış gerçekleşmiş. (http://www.globes.co.il/en/article-1000675654) şimdi İsrail’e bu satışı gerçekleştirenler İsrail’e destek mi vermiş oldu. Birine mal satmak, bi ülkedeki satışlarını artırmak için o ülkeni sosyal projelerine katılmak o ülkeye destek vermek midir? O zaman coca cola bi yandan israil’e destek verirken diğer yandan Filistin’i de destekliyor dememiz gerekir. Coca cola Filistindeki en büyük 5. İşveren (http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26858998.asp)
  Sonuç olarak böyle çarpık haberler yaparak lütfen müslümanların aklına hakaret etmeyin. Bizi her duyduğuna inanan safdiller yerine koymaya çalışmak adı İslamveihsan olan bir siteye yakışmıyor. Haa coca cola alalım içelim mi diyorum? Elbetteki hayır. Sırf para kazanmak için her şeyi mübah gören kapitalist sistemin zirvesinde yer alan bir kurum olduğu için uzak durduğum durulması gerektiğini düşündüğüm bir firmadır coca cola. ama bunu sağlamak için yalan dolanı da kabul edemem. Lütfen bu yorumum yayınlanırsa ve bunu gören müslümanlar olursa onlardan bir ricam var hucurat 6’da yer alan ayeti okuyun. size getirilen her habere inanmayın. bu zamanda kimin fasık olup olmadığını bilemezsiniz.

  • Coca-Cola’nın İsrail’e destek verdiği bir yorum değildir. Haberde sadece Federasyon’un “1966 yılından bu yana Coca-Cola İsrail’in sadık bir destekçisi olmuştur. 1997 yılında İsrail hükümeti, İsrail Ticaret Ödülü Yemeği’nde 30 yıldır devam eden desteği için Coca Cola’yı onurlandırdı” açıklaması aktarılmıştır. Siyasi destek verdiği yorumunda bulunulmamıştır. Yani “sadık destekçisi” tabiri bize değil, merkezi A.B.D’de bulunan Yahudi Fedarasyonu’na aittir. (Sadık; (Sadakat sunan,bağlı olan, destekçi; maddi ve manevi yardım eden ve arkasında olan)

  • Belki inanmıyacaksin ama coca Cola’nın sahipleri de hisseler bazında gizli kalarak yahudilerdir, ve bir sene bir haberde “mc Donald ve cola cola israil 5 milyar dolar hibe ettiler” diye okumuştum. Bu çok bilinen bir haberi, size ulasmamis olmasi ilginç. Borsası icat edenler de yahudilerdir çünki sahiplerinin belli olmaması için böyle bir yöntemi buldular. Özellikle avrupa ülkelerinde Yahudiler karşı, İsrail kurumlardan evvel oluşan bir antipatia vardı,. Ispanya kovulmalari buna bir örnektir. Daha çok bahsedilebilir. Bunu sizin bulmanız lazım

 3. bu sayfadaki doğru bilgileri gördükten sonra halen sofrasına cococola koyup sonrada ELHAMDÜLİLLAH diyen müslümana şaşıyorum,Yüce ALLAH cc,cümlemize şuur versin,AMİN

  • Seyyid Kutup rh.a . doğuda bir müslümanın kanı dökülürken , batıda bir müslüman cola icemez sözü herhalde herşeyi anlatiyor bize değilmi kardeş ler?

 4. Coca-Cola’nın İsrail’e destek verdiği bir yorum değildir. Haberde sadece Federasyon’un “1966 yılından bu yana Coca-Cola İsrail’in sadık bir destekçisi olmuştur. 1997 yılında İsrail hükümeti, İsrail Ticaret Ödülü Yemeği’nde 30 yıldır devam eden desteği için Coca Cola’yı onurlandırdı” açıklaması aktarılmıştır. Siyasi destek verdiği yorumunda bulunulmamıştır. Yani “sadık destekçisi” tabiri bize değil, merkezi A.B.D’de bulunan Yahudi Fedarasyonu’na aittir. (Sadık; (Sadakat sunan,bağlı olan, destekçi; maddi ve manevi yardım eden ve arkasında olan)
  Dolayısıyla bu bilgiden sonra herkesin vicdanı hür dur. Herkes diledigince Coca Cola nin israil destekçisi yada dostu olduğu nu kabul edip etmeme konusunda vicdanina göre hareket edecektir. Ben şahsen bu terörist devlet israil in ödüllendirdigi firmaların masum ticaret yaptıklarını dusunemem. İspanya hükümeti bile israil ile arasında ki silah ticaret ine yeni sinirlandirmalar getiriyorsa israil ile iş birlikteliği yapanlar hiç bir şekilde masum bir ticaret içinde olduklarını iddia edip asıl bu şekilde müslüman larin akliyla dalga gecmesinler.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
DİYANET BU TOPLUMUN KARDEŞLİK HARCIDIR

Hatay’da din görevlileri ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı bu toplumun kardeşlik...

Kapat