‘KENDİNDE BOĞULMA BAŞKASINDA DİRİL’

0

Genç Dergisi, Şubat 2017 sayısı “Kendinde Boğulma Başkasında Diril” kapağıyla çıktı. Tarih Gastesi ekinde ise bu ay  “Fatih Camii’ni Fatih Yaptırmamış!” diyor.

Genç’in bu ayki tanıtım yazısı şöyle:

Geçtiğimiz ay 2017’ye giriş yapmış ve ”Temizsin Temiz Kal” demiştik. Vurgulamak istediğimiz, insan ilişkilerinde sömürülen sevgi, duygu, aşk sözleri; yerine koyulan suni ifadeler, kimi zaman sosyal medyadaki emojiler ve benzer mesajlardı. Bunların hem sevgiyi zamansız bitirdiğini, hem de evlilik öncesinde ne kadar fazla olursa sonrasında yaşanacak sevgi ortamında tükenmişliğe yol açacağını söylemiştik. Hamd olsun güzel yankı buldu ve güzel geri dönüşlere vesile oldu.

2017’nin ikinci ayında: Bu ay ise ”Kendinde Boğulma Başkasında Diril” diyoruz. Niyetimiz genç dostlarımıza yaşanan bilgi kirliliği ve sahteleşen ilişkilerle kaybolmamalarını, sadece kendi gündemlerinde ve kendi dünyalarında boğulmamaları gerektiğini, güzel niyetle güzel ameller yapmalarını ve dirilmelerini tavsiye etmekti. Bu hususta detaylı bir dosya konusu hazırladık ve yazılarla, röportajlarla güçlendirdik. Dosya yazımızı Ayşe Yazıcılar hazırladı.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, müzisyen Aykut Kuşkaya, yazar Bülent Ata ve seerahbook.com web portalı üzerine Serap Ermis ile yapılan röportajlar Şubat ayında GENÇ’te.

Editörden yazısında Süleyman Ragıp Yazıcılar ağabey ”Gençsin, Güzelsin, Ümidin Bitmesin” diyor: http://gencdergisi.com/11310-gencsin-guzelsin-umidin-bitmesin.html

Ödüllü Test’imizde ise bu ay Ömer Seyfettin’i ”10 Soruda Ömer Seyfettin” başlığıyla soruyoruz sizlere. 23 Şubat’a kadar tüm sorulara doğru cevap veren 1 kişiye, Ömer Seyfettin’in 5 kitabı hediye.

Test için: http://gencdergisi.com/odullu_test.html

Detaylı basın bültenimizi şuradan görebilirsiniz: http://gencdergisi.com/11321-genc-dergisi-subat-sayisi-cikti.html

Paylaş.

Yorumlar