KANSERE VE GRİBE KARŞI NAR TÜKETİN TAVSİYESİ

0

Nar, hem kansere hem de gribal enfeksiyonlara karşı koruyucu bir kalkan görevi görüyor.

C vitamini açısından zengin ve antioksidan özelliği olan nar tüketerek hem kanserden hem de gribal enfeksiyonlardan korunulabileceği belirtildi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ünal, her mevsimin kendine özgü yiyecekleri olduğunu ve bunların taze olarak tüketilmesi hâlinde o mevsime özgü hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı tedbir alınmış olunacağını söyledi.

NAR KABUĞU HER DERDE DEVÂ

Kışın özellikle C vitamini açısından zengin meyve ve sebzelerin tüketilmesinin vücudun immün (bağışıklık) sistemini güçlendireceğine dikkati çeken Ünal, şunları ifade etti:

“Kışın C vitamini açısından oldukça zengin nar veya taze sıkılmış nar suyu tüketilmesi immün sisteminin direncini artırır. Ayrıca antioksidan özelliği olan A ve E vitamini de içeren nar, uzun vadede vücutta oluşabilecek kanser hücrelerini yok eder. Bu sayede insanlar nar tüketerek hem kanserden hem de gripten korunmuş olur. Gribe yakalanan insanlar da nar tüketmesi durumunda hastalığı daha kolay ve kısa sürede atlatabilir. Çünkü nar, immün sistemini çok kuvvetli tutan meyvedir. Zaten hastalıklar, vücudun savunma sisteminin zayıflaması ve zararlı maddelere karşı savaşamamasından kaynaklanıyor. O nedenle kışın en mühim meyvesinin nar olduğunu düşünüyoruz. Nar, vücuda alınan aşırı derecedeki toksik maddeleri anında detokse eder, ortadan kaldırır.”

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
BANKADAN EV ALINABİLİR Mİ?

Dr. Ahmet Hamdi Yıldırım, [faizsiz] katılım bankalarından ev alınıp-alınamayacağını anlatıyor. https://youtu.be/P0TFI47MxKI

Kapat