KALEM DERNEĞİ’NDE NE TÜR FAALİYETLER OLUYOR?

0

Ankara’da Hacı Bayram mevkiindeki merkez binasında faaliyet gösteren Kalem Eğitim Kültür Akademi Derneği, dönem faaliyetlerini tamamladı.

İsminden de anlaşılacağı gibi kültürel, eğitsel, akademik faaliyetlere ağırlık veren Kalem Derneği aynı zamanda sosyal projelere de imza atarak toplumun gelişimine en yüksek eşikte katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Kalem Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı iştirakiyle bir dizi proje gerçekleştirmekte; bu projelerde geleceğe yatırım yapmak amaçlı olarak gençlerin etkin şekilde katılımını sağlamaktadır. Müdavimlerine Arapça, İngilizce, Osmanlıca, ney dersi, piknikler, geziler, şahsiyet eğitimi gibi programlar sunan Kalem Derneği manevi gelişime katkı hususunda tasavvuf menşeli programlar sunuyor.

Her hafta Salı günü gerçekleşen Prof. Dr. Ethem Cebecioğlu’nun “Hadis Dersleri”, iki haftada bir Çarşamba günleri düzenlenen Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz hocanın “Mesnevi Okumaları” bu hususta temel programlar arasında yer alıyor.

IMG_20150603_114830

Kariyer planlaması hususunda da tecrübeli kişiler tarafından planlanan bir kariyer danışmanlık hizmeti de gönüllü olarak verilmektedir. Buna ek olarak Kalem Derneği’nin himayesinde yer alan kariyer yurdu gençlerin hizmetine sunulmuştur.

Ayrıca Kalem Derneği her ayın 15’inde alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak davet edildiği programlar düzenleyerek, toplumun bilinçlenmesi hususunda da çalışmalar yürütmektedir.

Ayrıntılı Bilgi: www.kalem.org.tr

IMG_20150603_114848

IMG_20150603_114841

Paylaş.

Yorumlar