İSTANBUL’DA İLAHİYAT ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM FIRSATI

1

Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı tarafından ilahiyat öğrencilerine klasik usûlde Arapça ve İslâmî İlimler eğitimi verilmek üzere kurulan Hüdâyi İlahiyat Halkaları’na başvurular başladı.

Hüdâyi Halkaları pek çok öğrencinin barınma, gıda vs. temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra onlar için bir ilim ve irfan merkezi oluyor. Hâl-i hazırda yüz elli civarında ilahiyat talebesi bu imkânlardan yararlanmaya devam etmekte olup bu fırsattan yalnızca İstanbul’da ilahiyat fakültesi okuyan öğrenciler yararlanabiliyor.

BAŞVURU SÜRESİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Ağustos sonuna kadar kayıtlarının devam edeceği program 5 yıl boyunca ilahiyat öğrencilerinin kendi alanlarında iyi hizmet vermeleri amacıyla destekleniyor.

Hüdâyi Halkaları, günümüzde yapılan akademik çalışmaları önemsiyor ve destekliyor. Nitekim bu ders halkalarında yetişen pek çok kimse akademik çalışmalara devam etmiş, onlarca halka mezunu doktora eğitimini tamamlamış, yine onlarca hoca ilahiyat fakültelerinde vazifelerine devam etmektedir. Hâl-i hazırdaki ders halkalarında da hem klasik usûlde eğitim almış hem de lisansüstü çalışmalara devam eden hocalar ders vermektedir.

Not: Program erkek öğrencilere yöneliktir.

BAŞVURU VE KAYIT İÇİN İRTİBAT BİLGİLERİ

Paylaş.

1 Yorum

  1. Sabir Shakirov on

    Merak ettim bunlar bitirdikten sonra hakimmi,savcımı, cerrahmı, kimyagermi, vs kim olacahlar.yohsa camilerde memur imammı olacahlar

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
YETİMLERİ SEVİNDİREN SİMİTÇİ

Kocaeli’de yaklaşık 16 yıldır simit satan Erkan Ayhan, Kurban Bayramı’nda Suriyeli yetim çocukların yüzünü güldürmek için hayırseverlerden topladığı bayramlıkları, sınır...

Kapat