İŞLEMCİLİ AKILLI AYAKKABI ÇIKTI!

0

Çin merkezli teknoloji firması Xiaomi, Intel işlemcili, telefona bağlanabilen 90 Minutes Ultra Smart koşu ayakkabısını tanıttı. 60 günlük pil ömrü olan ayakkabı, 15 Nisan’da satışa sunulacak.

Xiaomi, daha önce Li-Ning adlı firma ile birlikte ürettiği akıllı ayakkabısı Li-Ning Smart yerine şimdi de Çinli firma Intel ile beraber çok daha akıllı bir ayakkabı meydana getirmeye hazırlanıyor. “90 Minutes Ultra Smart Sportswear” ismini alacak ayakkabı koşucular için uygun yastık taban etkisi sunan köpük benzeri malzemeden üretildi.

Akıllı ayakkabı, içerisinde işlemci devi Intel’in bozuk para boyutundaki işlemci çipini taşıyor ve böylece atılan tüm adımları kayıt altına alabiliyor. Yürüyüş, bisiklete binme ya da tırmanma gibi hareketleri ayırt edebilen ürün, yapılan mesafe, yakılan kalori ve ortalama hız gibi bilgileri kablosuz olarak akıllı telefonlara aktarabiliyor. Ayrıca ayakkabı, micro-usb portundan şarj edilebiliyor ve şarjı 60 gün dayanıyor.

Siyah, sörf mavisi ve pembe renk seçenekleriyle satışa çıkacak olan Xiaomi’nin ilk akıllı spor ayakkabı modeli “90 Minutes Ultra Smart Sportswear”, yaklaşık olarak 45 dolar fiyat etiketine sahip olacak ve 15 Nisan’dan itibaren kullanıcılarıyla buluşacak.

Kaynak: yenisafak.com

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
RÜZGARIN HIZINI ÖLÇEN DRONE SİNEKLER

Tekirdağ'da bir üniversite öğrencisi, insansız hava aracı (drone) kullanarak tasarladığı ve ''Sinek'' ismini verdiği aletle rüzgarın anlık hızını ölçüyor. Namık...

Kapat