İSAR VAKFI, YENİ DÖNEM KAYITLARI 23 AĞUSTOS’TA SONA ERİYOR

0

İlim ve düşünce geleneğimizi evrensel bir ufukla kavrayarak, yaşadığımız dünyanın meselelerine çözümler sunabilecek ilim adamlarının ve düşünürlerin yetiştirilmesini amaç edinen İSAR (İstanbul Araştırma ve Eğitim) Vakfı yeni dönem başvuruları yarın (23 Ağustos 2014) sona eriyor.

İSAR Vakfı, kuruluşunu tamamladığı 2009 sonundan itibaren Üsküdar’daki binasında seminer ve araştırma faaliyetlerini yürütüyordu. Küreselleşen dünyanın ihtiyaçlarının, ilim adamlarının yetişmesinde yeni bir yaklaşım gerektirdiği düşüncesiyle yola çıkan vakıf, bu ilmî yaklaşımla, günümüz dünyasının kültür, düşünce ve toplum sorunlarına çözüm üretebilmeyi amaçlıyor. Vakıf bu amacı güdecek ilim adamlarının karşılaşacakları meselelere etkin ve köklü çözümler getirebilmelerinin, kendi tarih, düşünce ve ilim birikimimiz ile, modern sosyal ve beşeri bilimlerin her ikisinde birden yetkin olmalarına bağlı olduğuna inanıyor. İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı, bu hakikatten yola çıkarak çatısı altında destekleyeceği öğrencilere her iki alandaki bilgi birikimini aktarma gayesiyle kurulmuş.

dT3MGbs6Kzrv5bqUQVEDWb8uT2XWJc4x7g5Sr60Z1fK7UJxEgMs4XFKpSsCww7LycNtwuyXhpdOsBT7A

Başarılı lisans ve lisansüstü öğrencilerine ilmi ve maddi destek sağlayacak olan vakıf, desteklediği öğrencilere yönelik dini, beşeri ve sosyal bilimlerde seminer programları düzenliyor. Ayrıca İngilizce ve Arapça dil dersleri de veren İSAR Vakfı, burs imkanı sağlıyor, öğrencilere yurtdışı tecrübesi kazandırmak amacıyla programlar düzenliyor. Her bir öğrenciye tayin edilecek danışmanlar vesilesiyle öğrencinin eğitim süreci takip ediliyor ve bu süreçteki kararlarını danışmanıyla istişare ederek alması sağlanıyor. 

Yeni dönem faaliyetlerini artık Özbekler Tekkesi’nde gerçekleştirecek olan İsar Vakfı’nın kayıtları 23 Ağustos 2014 tarihinde son buluyor. Başvurusu kabul olan adaylara sınav ve mülakat tarihi mail ile bildirilecek.

Vakıf tarafından yapılan açıklamada, yeterli başvuru olması halinde bu seneden itibaren İlahiyat ve Tıp öğrencileri için özel sınıfların da tesis edileceği duyuruldu.

Detaylı bilgi ve online başvuru için tıklayın: http://www.isar.org.tr/?basvuru

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
YARATILIŞTAKİ İHTİŞAMI SEYREDİN

http://www.youtube.com/watch?v=c5Cn079s11o

Kapat