İNSANLIK ADINA UTANÇ VERİCİ YORUMLAR

2

‘Katil devlet’ diye tanımlanan İsrail’in Gazze’deki saldırıları sürerken, barış yanlısı küçük bir grup Yahudi’nin dışında, İsrail halkının masum insanların hunharca katledildiği bombardımana karşı gösterdiği tavır görenleri hayrete düşürdü.  Düşen bombaları keyifle seyreden İsraillilerin, sosyal medyada yaptıkları yorumlar da kan donduracak cinsten… 

İSRAİLLİLERDEN KAN DONDURAN YORUMLAR

Geçtiğimiz günlerde İsrail donanmasından bir savaş gemisinin Gazze’de bir sahili vurması sonucu aynı aileden dört çocuk hayatını kaybetmişti. Yaşanan bu acı olay, sosyal medyada az sayıdaki İsrail vatandaşı tarafından kınanırken birçok İsrailli, nefret dolu paylaşımlarda bulundu.

İşte o paylaşımlardan bazıları;yahudi facebook

  • Çok iyi, bırakın yansınlar ya da boğulsunlar.
  • Sadece dört mü? Daha fazla öldürebilmeliydik. Umarım bir dahaki sefere daha çok olur.
  • Teker teker ölsünler, kokuşmuş Araplar.
  • Tzahal’a (israil Savunma Ordusu) saygılar, Yahudi kızı olduğum için gururluyum!
  • Neden o kadar çocuk öldü ki, Gazze’de çok fazla çocuk var.
  • Her Arap çocuğu, geleceğin teröristidir.
  • Büyüyünce terörist oluyorlar, hala küçükken hepsini öldürmeliyiz.
  • Yaşasın, bu gece bir koyun keseceğiz. İşte parti yapmak için bir sebep. (ensonhaber)

İSRAİLLİ KADIN VEKİL: FİLİSTİN’DE ANNELERİ DE ÖLDÜRELİM

Geçtiğimiz günlerde de yüzlerce sivilin katledilmesini yeterli bulmayan milletvekili Ayelet Shaked, annelerin de öldürülmesini istemişti. İsrailli aşırı sağ kadın milletvekili Ayelet Shaked, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği operasyonlara destek vererek, “Hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen teröristlerin anneleri için de geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler.” Demişti. Shaked’in bu çıkışı, İsrail’de barışçı aktivistler dahil birçok kesimden tepki görmüştü.

BOMBARDIMANI KEYİFLE İZLEDİLER

İsrail, Gazze’de kadın çocuk demeden yüzlerce Filistinliyi katletti. 200’den fazla ölünün, iki binin üzerinde de yaralının olduğu Gazze’deki katliama karşı Avrupa ülkelerinin ve ABD’nin sessiz kalması büyük tepki alırken, İsrail kanadından gelen kareler işin insani boyutunu gözler önüne serdi. Bazı ırkçı İsraillilerin, Gazze bombardımanını keyifle izlerken çekilen görüntüleri, uluslararası kamuoyunda şok etkisi oluşturdu.KANINIZ DONACAK!

uVPJp_1405653175_1359

İSRAİL’İN YANINDA YER ALACAĞIZ

Öte yandan İsrail’in Gazze saldırısına yönelik dünyadan gelen tepkilerde insanlık adına utanç verici. Başkent Berlin’de konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hamas’ın yeni silahlara sahip olduğunu savundu. Merkel, “Hamas’ın elinde yeni silahlar var. Saldırıya uğrayan ülkenin kendini savunma hakkı bulunuyor” dedi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Barış için iki taraf da tavizler vermeli ancak kendini savunma hakkı söz konusu olduğunda biz İsrail’in tarafında yer alacağız” şeklinde konuştu.

 

Paylaş.

2 yorum

Yorumlar