İLAHİYAT ÖĞRENCİLERİNDEN HALEP’E YARDIM KAMPANYASI

0

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin başlattıkları kampanya kapsamında temin edilen 250 bin kıyafet ve 125 gıda kolisi, Suriye’ye gönderildi.

Marmara Üniversitesi (MÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin başlattıkları “Halep Yardım Bekliyor” kampanya kapsamında temin edilen 250 bin kıyafet ve 125 gıda kolisi, Suriye’ye gönderildi.

Biz Ümmetiz Platformu Temsilcisi Abdülhamit Altıntaş, üniversite öğrencilerinin düzenlediği kampanya kapsamında temin edilen 250 bin kıyafet ve 125 gıda kolisinin daha Suriye’ye nakledildiğini söyledi. Altıntaş, 3 tır dolusu malzemeyi Halep’e yakın köy ve kasabalarında barınan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağını dile getirdi.

Yardımların bulunduğu 3 tır Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısından Suriye’ye geçiş yaptı.

İDLİP’E YARDIM

Hayrat Yardım Derneği’nce İdlib’teki ailelere kuru gıda, meyve ve sebzenin yer aldığı 20 tonluk yardımda bulunuldu.

Derneğin Suriye çalışmaları temsilcisi Muhammed Ubeyd Köşger, yardımların aralıksız süreceğini belirterek, “Kış mevsiminin gelmiş olmasından dolayı Suriyeli kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçları arttı. Halkımızı bu yönde yardım yapmaya çağırıyorum. Daha fazla aileye destek olmalıyız.” dedi.

Kaynak:

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
SURİYELİLERİN DRAMI BEYAZ PERDEDE

Suriye'deki iç savaştan kaçanların yaşadıkları ve verdikleri mücadele "Mor Ufuklar" filmi ile beyaz perdeye taşındı. Yapımcılığını Osman Subaşı'nın, yönetmenliğini ve...

Kapat