İİT, DOĞU GUTA’DAKİ SALDIRILARI KINADI

0

İİT, Suriye rejiminin Doğu Guta’da düzenlediği saldırıları kınadı ve bölgeye yönelik saldırıların acilen durdurulmasını istedi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Suriye rejiminin Doğu Guta’da düzenlediği saldırıları kınadı ve bölgeye yönelik “acımasız saldırıların acilen durdurulması” çağrısında bulundu.

“ACIMASIZ SALDIRILAR” KINANDI

İİT Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Suriye’nin başkenti Şam’a bağlı Doğu Guta bölgesinde Beşşar Esed rejimi tarafından sürdürülen ve çok sayıda can kaybına yol açan “acımasız saldırılar” kınandı.

Açıklamada, yerleşim birimlerini de yıkıma uğratan söz konusu saldırıların acilen durdurulması, bölgeye insani ve tıbbi yardımların ulaştırılması çağrısı yapıldı.

İİT, Cenevre-1 ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması temelinde krizin siyasi yollarla çözülmesinden yana olan Birleşmiş Milletler kararlarına bağlı kaldığını da yineledi.

Kaynak: AA

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
MEKKELİ İMAM ABDURRAHMAN EL-USSİ’DEN KUR’AN ZİYAFETİ VE DUA

Mekkeli İmam Abdurrahman El-Ussi'den muazzam Kur'an ziyafeti ve Türkiye için duası... ABDURRAHMAN EL-USSİ'DEN KUR'AN ZİYAFETİ https://www.youtube.com/watch?v=wzSe5PUEDLM ABDURRAHMAN EL-USSİ'DEN İSLAM DÜNYASI...

Kapat