İHTİYAÇ SAHİBİ 2 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK

0

İçişleri Bakanlığı tarafından KHK kapsamında görevlendirme yapılan Van Büyükşehir Belediyesi, her gün ihtiyaç sahibi 2 bin kişiye sıcak yemek dağıtıyor.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Van Büyükşehir Belediyesi, kentte ihtiyaç sahibi 2 bin kişiye günün iki öğününde 3 çeşit yemek dağıtıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İpekyolu Caddesi’nde bulunan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı aş evinde 30 kişilik ekip, ihtiyaç sahibi aileler için belirlenen yemekleri titizlikle hazırlıyor.

KAPIYA TESLİM SICAK YEMEK

Gıda kontrol mühendislerince analizi yapılan yemekler, sosyal hizmet uzmanları tarafından belirlenen adreslere tek tek teslim ediliyor. Belediye ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucu yardımda bulunacak aileler belirlenirken, yemekler de genellikle yemek yapamayacak durumdaki yaşlılara dağıtılıyor.

Günde 2 öğün ve 3 çeşit olan yemekler her gün yaklaşık 2 bin kişiye ulaştırılıyor. Yemeklerin dağıtıldığı vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Kaynak: AA

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
YOLA ÇIKMADAN ÖNCE YAPILACAK HAZIRLIKLAR

Bütün yolculuklarda yola çıkmadan önce yapılacak en önemli hazırlık... Yolculuk, çoğu zaman tedirginliği, meşakkati, tehlikeleri ve telaşı hatırlatır. Böyle olduğu...

Kapat