HÜDAYİ VAKFI’NDAN SUDANLI YETİMLERE YARDIM YAPILDI

0

Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı, Sudan’daki patner kuruluşu AL- İHYAA Derneği aracılığıyla yetimlere yönelik yardımlar yaptı.

Kurulduğu 1985 yılından bu yana beş kıtada birçok ülkede başta eğitim, basın-yayın, din hizmetleri ve insani yardım ve sosyal hizmetler alanlarında faaliyet gösteren Hüdayi Vakfı, faaliyette bulunduğu Afrika ülkelerinden Sudan’da bulunan partner kuruluşu AL-İHYAA Derneği aracılığıyla hayırseverlerin de katkılarıyla yetimlere yönelik iki projeyi hayata geçirdi.

Dernek aracılığıyla 300 yetim ve muhtaç aileye erzak paketi dağıtıldı. Ayrıca Umdurman bölgesinde aşırı yağmurlardan evleri yıkılan 2 yetim aileye ev yapılarak teslim edildi.

Vakfımız ülke ve bölge şartı olmaksızın yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahibi oldukları tesbit edilen yetimlere yönelik sarfedilmek üzere bağış kalemleri içerisinde “Yetim” başlığıyla oluşturduğumuz ortak havuz hesabına gelen bağışları, yetimlere yönelik farklı insani ve sosyal yardım projelerinde değerlendirmektedir.

sudan_erzak-dagitimierzak-dagitimi yetim-evi sudan_yetim-evi

Not: Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı aracılığıyla siz de yurt içi ve yurt dışındaki yetim ailelere yardım etmek isterseniz bu sayfadan online bağış yapabilirsiniz.

yetimlere_online_yardim

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
ÖZGÜVEN NEREYE KADAR?

https://youtu.be/I0AMMf4FFA0

Kapat