HÜDAYİ VAKFI’NDAN BASIN AÇIKLAMASI

0

Azîz Mahmûd Hüdâyi Vakfı, vakfın ismini kullanarak yetkili olmayan şahısların bağış toplama ve iş takibi yaptıklarıyla ilgili basın açıklaması yayınlayarak bu tür iddialara karşı vatandaşları uyardı.

Azîz Mahmûd Hüdâyi Vakfı resmi sitesinden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamadaVakfımızla ilgisi olmayan şahısların talep ve iddialarına karşı vatandaşlarımızı uyarıyoruz!” ifadesi kullanıldı.

Azîz Mahmûd Hüdâyi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmed Topbaş, yaptığı yazılı açıklamada “Vakfımız adına yetkili olmayan şahısların bağış toplama ve iş takibi yaptıkları bilgileri bize ulaşmıştır. Vatandaşlarımızın ‘Hüdayi’ adını kullanarak bağış toplayan ve farklı taleplerle resmi kurumlara başvuran kişileri bize bildirmelerini rica ediyoruz” dedi.

Topbaş açıklamasında şunları söyledi: “1985 yılında kurulan Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, kuruluş ilkeleri doğrultusunda toplum yararına önemli hizmetler üretmiş, ülkemiz ve İslam Coğrafyasında sevgi, saygı ve itibara muhatap olmuştur.

Ancak son zamanlarda 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ve diğer mevzuata aykırı olarak yetkili makamlardan izin almaksızın, merhamet duygularını istismar ederek, çağrı merkezi kurmak suretiyle izinsiz para (yardım) toplanmaya çalışıldığı,  yasaya aykırı bu faaliyetler yapılırken de Vakfımızın tescilli marka ve logosu kullanılarak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir.

Yine Vakfımızın tüzel kişiliği adına resmi kurum ve mercilerce nüfuzumuz kullanılarak farklı amaç ve taleplerde bulunulduğu duyumları alınmaktadır.

Bu çerçevede ‘HÜDAYİ’ ismi ve unvanını kullanan kişilere kimlik bilgileri teyit edilmeden itibar edilmemesini, hukuka aykırı ve izinsiz olarak Vakfımız adına hareket eden veya teşebbüste bulunan kişi veya kişilerle ilgili Vakfımız yönetimine bilgi verilmesini önemle rica ederiz. Bu kişilerin tespit edilmesi halinde de hukuki ve cezai tüm yasal yollara müracaat edileceğini önemle duyururuz.”

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
GENÇLERE ÖZEL DİNİ HİKÂYELER

"Kur'an-ı Kerim'den Dini Hikayeler" kitabı evlâdına, dînî ve ahlâkî bilgiler vermek isteyen her müslüman baba tarafından takdire mazhar olacak bir eser. “Dînî Kıssalar” adıyla...

Kapat