HÜDAYİ VAKFI YARDIMLARI ARAKAN’A ULAŞTI

0

Hüdayi Vakfı, bağışçılarının da destekleriyle “ARAKAN” başlığıyla topladığı yardımları Bangladeş’teki kamplarda bulunan Arakanlı müslümanlara ulaştırıyor.

Myanmar hükümetinin ve bölgedeki Budist çetelerin baskılarıyla 2012 yılından sonra şiddet olaylarının ve soykırımın tekrar başladığı Arakan eyaletinde, evleri yakılan yüzlerce müslüman acımasızca katledildi.

25 Ağustos’tan bu yana Myanmar’daki zulümden kaçarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısı da 500 bini geçti.  Dünyanın gözleri önünde yapılan etnik temizlikten canlarını kurtarabilmek için ormanlara ve Bangladeş sınırındaki kamplara sığınmak zorunda kalan Rohingyalı Müslümanlar, etraftan topladıkları malzemelerle yaptıkları ilkel çadırlarda yağmur ve suyun içinde açlıkla ve salgın hastalıklarla yaşam mücadelesi veriyor.

Yıl içerisinde ve kurban bayramı döneminde Arakanlı sığınmacılar için insani yardım projelerini hayata geçiren Hüdayi Vakfı, saldırıların tekrar başlamasıyla birlikte “Şiddet ve Soykırıma Maruz Kalan Arakan’a Sahip Çık!” çağrısıyla yardım seferberliği başlattı.

Toplanan yardımlarla bölgeye giden Hüdayi Vakfı, İnsani Yardımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz’ın koordinatörlüğünde Bangladeş’in Shamlapur, Balukhali,  Kutupalong, Palangkhali, Gailmara,  Leda bölgelerinde kurulan kamplarda gıda ve temizlik maddelerinden oluşan acil insani yardım paketlerini dağıttı.

Hüdayi Vakfı aracılığı ile Arakan’daki katliamdan kaçan mültecilere bağış yapmak için:

Kısa mesaj yoluyla yardım için: 4832’ye ARAKAN yazıp kısa mesaj göndererek 15 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki linki tıklayarak Arakan’a online bağış ile destek olabilirsiniz.
ONLİNE BAĞIŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

IBAN ve Hesap numaraları üzerinden bağış için:
HESAP NUMARALARI İÇİN TIKLAYINIZ

İLETİŞİM

Aziz Mahmûd Hüdayi Vakfı İnsani Yardım –  Tel: 0216 428 39 60 Dâhili: 250
E-mail: insaniyardim@hudayivakfi.org

Paylaş.

Yorumlar