HÜDÂYİ VAKFI 40 ÜLKEDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTI

0

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle 40 ülkede yaklaşık 155 bin kişiye iftar verirken, 35 bin kişiye erzak yardımı yaptı.

Aziz Mahmûd Hüdâyi Ramazan’da 40 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Osmanlı evliyalarından Aziz Mahmud Hüdayi tarafından 400 yıl önce Üsküdar’da kurulan ve 1985’te tekrar halkın hizmetine açılan Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, her yıl olduğu gibi bu ramazanda da hayırseverlerin desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Vakıftan yapılan açıklamaya göre, “Kavuştuk Ramazana, Niyetlendik Paylaşmaya” çağrısıyla çalışmalarım sürdüren vakıf, 40 ülkede yaklaşık 155 bin kişiye iftar verirken, 35 bin aileye de Ramazan gıda kumanyası dağıttı. Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz’ın koordinatörlüğünde sürdürülen çalışmalar, bayram boyunca da fitre, fidye ve zekât yardımları ile devam edecek.

RAMAZAN’DA 200 BİN KİŞİYE YARDIM YAPILDI

Üsküdar’ın manevi sultanı Aziz Mahmûd Hüdâyi Hazretleri’nin asırlar önce yoksulluk ve cehaletle mücadele etmek için kurduğu Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı, bağışçılarının destekleriyle topladığı yardımları bu Ramazan’da da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Dünyanın dört bir köşesinde Ramazan heyecanını paylaşan Vakıf, Ramazan boyunca Müslümanlar için Hüdâyi Sofraları açtı ve ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı yaptı. Derneğin yaptığı açıklamada sözlerine yer verilen Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz, “Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı olarak Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş-Arakan, Burkina Faso, Filistin-Gazze, Filipinler, Gana, Gürcistan, Sudan, Suriye ve Makedonya gibi yaklaşık 40 ülkede iftar sofraları kurarak ortalama 155 bin kişiye ulaştık. Temel gıda yardım ürünlerine ihtiyacı olan ortalama 35 bin aileye de erzak kumanyası dağıttık. Bu yardımlar dışında Vakıf olarak ülkemiz dahil Afrika, Balkanlar ve Orta Asya başta olmak üzere 40 ülkede Kur’an kurslarımız, yetimhanelerimiz, gençlik merkezlerimiz, anaokulu, ilkokul, İmam-Hatip ve ilahiyat gibi eğitim kurumlarımızla dar gelirli ailelere eğitim desteğinde bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Eryılmaz, bayram boyunca yurt içinden ve dışından bağış yapmak isteyenlerin www.hudayivakfi.org sitesinde yer alan online bağış bölümünden, anlaşmalı banka hesaplarına havale veya EFT yoluyla veya “iftar, fidye, fitre” kelimelerinden birini yazıp 4948’e SMS atarak 20 lira bağışta bulunabileceklerini, gönderilen tek bir mesajın bile oradaki insanların hayatlarını değiştirebileceğini kaydetti.

Dünyanın dört bir yanında hizmet verene Hüdayi Vakfı’nda halen  Fitre, Fidye ve Zekat bağışları devam ediyor.

Paylaş.

Yorumlar