HER GÜN KAHVE İÇMENİN 7 FAYDASI

0

Uzmanlar kahve bağımlılığı hakkında olumsuz şeyler söyleseler de bu haberden sonra kendinize bir bardak kahve hazırlamak isteyeceksiniz. İşte her gün düzenli kahve içmenin 7 faydası…

Kahve içmek için 7 gerçek sebep…

BEYİN PERFORMANSINI ARTTIRIR

Kahve, dikkat, uyanıklık ve konsantrasyon artırır. Kafein ve glikoz kombinasyonu beyninizin belli bölümlerini aktive ettiğinden, şeker eklenmiş kahve sizi bir süre için küçük bir deha haline getirebilir. Fakat küçük ve önemli bir ayrıntı, boş mideyle asla içmeyin, çünkü bu özelliklerin tam tersi olacaktır.

KAN BASINCINI ARTTIRIR

Küçük bir fincan kahve, düşük kan basıncıyla savaşır. Fakat, taşikardi işaretleri gösteren ve kahve içtikten sonra nabzı yükselenler için önerilmez.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Bilim adamlarına göre kahve, erken ölüm riskini azaltıyor. Çünkü kahve, bağışıklık sisteminizi değiştirerek daha güçlü ve sağlıklı hale getiriyor. Maksimum fayda için taze öğütülmüş kahveleri tercih edin.

BAŞ AĞRISINA İYİ GELİR

Doğal kahvede bulunan kafein baş ağrısı ve migreni tedavi edebilir.

STRES VE DEPRESYONU AZALTIR

Kahve, dopamin ve serotonin salınması nedeniyle strese karşı savaşır. Bir bardak kahve ya da sadece kahvenin kokusu bile sinirlerinizi yatıştırabilir.

HAFIZANIZI GELİŞTİRİR

Kahve içerisindeki uyarıcılar ve nöromediatörler yalnızca ruh halinizi ve üretkenliğinizi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda hafızanızı geliştirirler .

KİLO VERMENİZİ SAĞLAR

Kahve içmek daha fazla kilo vermenize yardımcı olabilir. Leptin hormonu seviyesi düşük olduğunda vücudunuz yağ depolamaya başlar ve kilo alırsınız. Bununla birlikte kahve, vücudunuzdaki hormon seviyelerini arttırır .

Kaynak: kadinvekadin.net

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
26 AĞUSTOS 2017 CUMARTESİ SOHBETİ – CANLI YAYIN

Sohbet sona ermiştir. Muhterem Osman Nûri Topbaş Hocaefendi‘nin Canlı sohbetlerini sitemizden takip edebilirsiniz. Mobil Cihazlardan Seyretmek için Tıklayınız... Eski Sürüm...

Kapat