HAYVANLARA İŞKENCE EDENLER CEZASIZ KALMAYACAK!

0

Sıklaşan hayvana şiddet haberleri üzerine harekete geçildi. Hayvanlara işkence edenlere hapis cezası geliyor.

Son zamanlarda hayvanlara uygulanan şiddetin ardından Adalet Bakanlığı, yeni yaptırımlar için harekete geçti, konuyla ilgili çalışma başlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Hayvanlara eziyet edenlere sadece para cezası değil, hapis cezasını da getiren bir kanun genel kurulda bekliyor” dedi.

Uzmanlar, kanun tasarısı için ilk metni hazırladı.

Taslak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık ile Orman ve Su İşleri Bakanlıklarına gönderildi. Hayvan hakları derneklerinin de bu konuyla ilgili görüşleri alınacak.

Taslaktaki yaptırımlar arasında hapis cezası da var. Sahipli veya sahipsiz hayvanlara eziyet edenler ya da öldürenler hapse mahkum edilebilecek.

Köpek ve horozlara yapıldığı gibi, hayvanları birbirlerine zarar verecek şekilde dövüştürenler de para cezasıyla kurtulamayacak.

HAYVANLARI EZİYET EDENLERİ NASIL ŞİKAYET EDEBİLİRİM?

Hayvana eziyet ettiğini gördüğünüz kişiyi kanıt mahiyetinde eğer var ise (akıllı telefon-kamera) resim ve videoya alın. Polise ihbar edin ve sizde hemen müdahale edin. Çevrenizdeki insanlarada olayı duyurun ve olay çevresinde duyarlılık oluşturun.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN NE YAPABİLİRİZ?

İSLAM’DA HAYVAN HAKLARI

HAYVANA EZİYET İSLAM AHLAKINA SIĞMAZ

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
ÜRETİM ARAÇLARI İÇİN ZEKAT VERMEK GEREKİR Mİ?

Üretim araçları için zekât vermek gerekir mi? Üretim araçları zekâta tabi değildir. Bunlarla elde edilen ürün veya gelirlerin tek başına...

Kapat