HAC PARASI ÇALINAN NİNE, YARDIMLARLA HACCA GİDECEK

0

Tekirdağ’da, kutsal topraklara gitme hayali 3 yıl önce altınları çalındığı için yarım kalan 71 yaşındaki Sevim Deveci’nin hac parası, yardımseverlerin bağışlarıyla tamamlandı.

Biriktirdiği altınlarının çalınması nedeniyle kutsal topraklara gidememenin burukluğunu yaşayan 71 yaşındaki Sevim Deveci’nin hacca gitmesi için gerekli olan para, yardımseverlerce karşılandı.

İlyas Mahallesi’nde müstakil bir evde yalnız yaşayan Deveci’nin, hac için biriktirdiği altınlar, 3 yıl önce yardım bahanesiyle evine gelen bir kişi tarafından çalındı. Bu yıl gerçekleşen kurada, hacca gitmeye hak kazanan Sevim Deveci’nin imdadına yardımseverler yetişti.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI 

Sevim Deveci’nin hac farizasını yerine getiremeyecek olmasına ilişkin haberleri izleyen hayırsever vatandaşlar, gerekli parayı gönderdi.

Deveci, altınları çalındığından hacca gidemeyeceği için çok üzüldüğünü, gününün gelen güzel haberle bir anda değiştiğini anlattı.

Yardım edenlere teşekkür eden Deveci, “Allah hepsinden razı olsun Hızır gibi yetiştiler.” diyerek mutluluk gözyaşı döktü.

Kaynak: AA

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
İSLAM’DA DİLİN TERBİYESİ

Dine saygı kalbin takvasıdır. Prof. Dr. Mustafa Kara ile "Dinde saygı dili" üzerine röportaj... İnsan konuşurken ne söylediğini ne hakkında...

Kapat