ENGELLİ ANNESİNİ 12 YILDIR SIRTINDA TAŞIYOR

0

Ağrı’da yaşayan Recep Tursun, 12 yıldır yatağa bağımlı olan annesinin yanından bir an olsun ayrılmıyor.

Ağrılı Recep Tursun, 15 yıl önce evlerinin önündeki kerpiç tandır evinin çökmesi sonucu yatağa bağımlı hale gelen, şeker hastalığı nedeniyle de sol gözünü kaybeden diyaliz hastası annesine 12 yıldır çocuğu gibi bakıyor.

Çatalipaşa köyündeki harabe evlerinde annesi ile birlikte yaşam mücadelesi veren Tursun (32), onun yanından bir an olsun ayrılmıyor. Yoksulluk yüzünden yuva kuramayan ve tek başına annesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan, zaman zaman sırtında dışarı çıkararak gezdiren Tursun, aldığı evde bakım parasıyla gereksinimlerini karşılıyor.

Babasını 10 yıl önce kaybettiğini, evin küçük çocuğu olduğunu belirten Tursun, “Biz 7 kardeşiz. Hepsi evlendi gitti. Babam da vefat edince anneme 12 yıldır ben bakıyorum.” dedi.

“ANNEME BAKMAK ZORUNDAYIM”

Annesinin rahatsızlığı nedeniyle çalışamadığını ifade eden Tursun, şunları dile getirdi:

“Annem hasta olduğu için bir yere gidemiyorum. Evlenmek için maddi durumumda yok. Tek başıma anneme bakmak zorundayım. Sadece bakıcı parası alıyorum. Evimiz de harabedir. Durumumuz çok kötü, anneme daha iyi bakmam için yardım bekliyorum. Bir atım var, onunla çevreden kışlık yakacağımızı topluyorum. Haftada 2 gün araba geliyor, diyalize götürüyoruz. Başını yıkıyorum, ekmeğini yediriyor, suyunu içiriyorum. Anneme kurban olurum. Her gün de sırtıma alıp gezdiriyorum ve bugüne kadar ‘Of’ bile demedim. Beni karnında taşımış, büyütmüş hakkını ödeyemem.”

“OĞLUMDAN ÇOK RAZIYIM”

Anne Başi Tursun da kendisiyle oğlu Recep Tursun’dan başka ilgilenen kimse olmadığını anlatarak, “Şu ana kadar iki sefer ameliyat oldum. Durumumuz çok kötü. Her şeyimle oğlum ilgileniyor. Oğlumdan çok razıyım.” diye konuştu.

Kaynak: AA

İSLAM’DA ÇOCUKLARIN ANNE BABALARINA KARŞI GÖREVLERİ

İSLAM’DA ÇOCUKLARIN ANNE BABALARINA KARŞI GÖREVLERİ

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
ŞEHİT ANNELERİNE KUR’AN VE BAYRAK HEDİYESİ

Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki şehit annelerine Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti. İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesince...

Kapat