ENERJİ İÇECEĞİ GENÇ KIZIN SONU OLDU

0

Fethiye’de enerji içeceği içtikten sonra rahatsızlanan 22 yaşındaki Eda Dilara Kocatepe, hayatını kaybetti.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde enerji içeceği içmesinin ardından rahatsızlanan genç kız hayatını kaybetti.

İddiaya göre, 22 yaşındaki Eda Dilara Kocatepe, misafirliğe gittiği arkadaşının evinde enerji içeceği içmesinin ardından rahatsızlandı.

Arkadaşları tarafından hastaneye götürülen genç kız, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderilen Kocatepe’nin cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından ailesi tarafından alınarak, Taşyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Baba Nahit Kocatepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının, arkadaşlarının evinde enerji içeceği içtiğini, bir süre sonra kalbini tutarak, “Kalbimde sıkıntı var, yanıyorum” dediğini ve arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Kızını kaybettiği için çok üzüldüğünü belirten Kocatepe, evladının ölüm nedeninin adli tıp kurumu raporuyla belli olacağını anlattı.

ENERJİ İÇECEKLERİ KALP KRİZİNİ TETİKLİYOR

Enerji içeceklerinin bağımlılık yaptığı bilinen ve bilimsel çalışmalarla ispat edilmiş kola türü içeceklerden daha fazla kafein içerdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Eryol, şöyle devam etti:

“Enerji içecekleri, içerdikleri yüksek dozdaki kafein nedeniyle kalpkrizini tetikliyor. Geçirilen kalp krizi sonrasında özellikle genç yaştaki insanlar hayatını kaybedebiliyor. Kalbin en büyük düşmanlarından birisi olarak bilinen kafein, kalp damarlarında kasılmaya yol açar. Sempatik sistemin etkinliğini artırır. Çünkü adrenalin salınmasına yol açar. Tüm bu etkileri ise koroner kalp hastalığı, HT ve ritim bozukluğu olan kişilerde şikayetlerin artmasına yol açar ve hatta yeni krizlere neden olur.”

 

Paylaş.

Yorumlar