DÜŞMANA KARŞI OKUNACAK DUÂ

11

Düşmana karşı zafer kazanmak ve kötülerin şerrinden korunmak için okunacak duâ…

dusmanakarsidua

TÜRKÇE ANLAMI

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

Allah’ım, gâlibiyetindeki üstünlük ve yakalamandaki şiddet hürmetine, yardımındaki sür’at hürmetine, haram kıldığın şeylerin işlenmesi sebebiyle gösterdiğin kıskançlık ve kızgınlık hürmetine, âyetlerinle Sen’den himâye isteyenleri himâye etmen hürmetine istiyoruz, yâ Allah, yâ Karîb (yakın olan), ey işiten, ey duâlara icâbet eden, ey hesâbı çabuk gören, ey Cebbâr, ey Mütekebbir, yâ Kahhâr ve ey yakalaması şiddetli olan.

Ey azgınların kahrının âciz bırakamadığı, ey kralların, kisrâların ve fâcir düşmanların azgın inatçılarını helâk etmek kendisine zor gelmeyen; bana tuzak kuran kimsenin tuzağını kendi başına geçir, bana hile yapanın hilesini kendine çevir, benim için kuyu kazan kimseyi o kuyuya düşür, bana tuzak için ağ kuran kimseyi, ey Efendim kendisini o ağa uğrat, onu tuzağa av ve esîr yap!

Allah’ım, Kâf-hâ-yâ-ayn-sâd hakkı için bize düşman korkusuna karşı yardım eyle. Onları helâk eyle, onları sevgili kullarına fedâ eyle, onları bugün ve yarın kısa zamanda belâlara uğrat.

Kaynak: Mahmud Sami Ramazanoğlu, Dualar ve Zikirler, Erkam Yayınları

KURÂN-I KERİM’DE GEÇEN DUALAR

kurandagecendualar

PAYLAŞ.

11 yorum

  1. ALLAHUMME insanların haklarını ve hukuklarına tecavüz eden ifritleşmişleri ve onların yardımcılarını kahret yüceler yücesi ALLAHUMME, AMİN

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
OSMANLI’NIN KUT’ÜL AMARE ZAFERİ

İngiltere'de yayın yapan The Telegraph'ta yazan Patrick Sawer, 1. Dünya Savaşı'na dair bir yazı kaleme aldı. Sawer, Kut-ül Amare Kuşatması'nda Türklerin İngilizleri...

Kapat