DÜNYA BİZİ BEKLİYOR!

0

Marmara Üniversitesi Hamle Düşünce ve Fikir Kulübü öğrencileri Uluslararası Genç Derneği ile Afrika’da Fildişi’nde bir okulun tadilatını üstenmek için yardım kampanyası düzenliyor.

Fildişi Sahili’nde Mifahou Ulum okulunda iyileştirme çalışmaları için üniversite öğrencilerinin ve Uluslararası Genç Derneği’nin katkılarıyla yardım toplanıyor.

Yardım kampanyası için “Dünya Bizi Bekliyor!” diye seslenen öğrenciler, kendilerini şöyle anlatıyor:

“Bir çocuk dünyaya gözlerini açar. Derme çatma barakada, fakir bir ailenin mensubu olarak dünyadaki yerini alır. Önünde koskoca mutluluklar ile dolu bir hayatı yoktur onun. Hayal kuramaz. Tek ve en büyük mücadelesini karnını doyurmak için verir. İşte bu makus talihi yenmek yine o çocuklar ile mümkün olacaktır. Bunun yolu ise eğitimden geçmektedir.

“Bir çiçek ile bahar gelmez ama her bahar bir çiçek ile başlar” düsturu ile çıktığımız yolda; okuyan çocuklar hayaller kuracak ve hayalleri ile kara kıtanın kaderini değişecek.

Haydi durma, sende hayalleri büyük çocuklara küçük bir iyilik yap. Giriştiğimiz bu okul seferberliğine katkıda bulun.”

Projeye destek olmak için: 0539 424 7925

Ayrıntılı Bilgi: www.gencdernegi.org

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
AĞLAYAN KEK NASIL YAPILIR?

Brownie ya da kakaolu ıslak keki andıran ağlayan kek oldukça davetkar. İşte ağlayan kek tarifi... Bademli ağlayan kek tarifi... Malzemeler: 3 adet...

Kapat