DOLMUŞ ŞOFÖRÜNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

0

Üsküdar’da bir dolmuş şoförü, Arapça “Suriyeli kardeşlerimiz ücret ödemesin, dua bekliyoruz” yazılı not asarak Suriyeli mültecilere ücretsiz hizmet vermeye başladı.

Devletin yardım elini uzattığı Suriyeli sığınmacılara, vatandaşlar da imkanları ölçüsünde yardımda bulunmaya çaba gösteriyor. Üsküdar’da bir dolmuş şoförü, Arapça “Suriyeli kardeşlerimiz ücret ödemesin, dua bekliyoruz” yazılı not astığı aracıyla Suriyeli sığınmacılara ücretsiz taşıma hizmeti veriyor.

EŞRAF TEBRİK ETTİ

Üsküdar-Ümraniye hattında çalışan dolmuş şoförü Emre Mollahamzaoğlu, Suriyeli sığınmacıları ücretsiz taşıyor. Arapça “Suriyeli kardeşlerimiz ücret ödemesin, dua bekliyoruz” yazılı not asılan araçla ücretsiz seyâhat, en çok Suriyeli öğrencileri mutlu ediyor. Mollahamzaoğlu, bu tatbikattan dolayı çevresinden olumlu tepkiler aldığını söyledi.

SURİYELİLERİ ÜCRETSİZ TAŞIYIN

Suriyelilere yardım etmek için böyle bir karar aldıklarını vurgulayan Mollahamzaoğlu, “Babam, televizyonda haberleri izlerken Suriyeli mültecilerin ahvâlinden çok etkilendi. ‘Bundan böyle Suriyelileri ücretsiz taşıyın‘ dedi. Babam, bir yerde yaptırdığı Arapça ‘Suriyeli kardeşlerimiz ücret ödemesin, dua bekliyoruz’ yazılı tabelayı bize verdi. Biz de araca astık ve ücret almadan Suriyelileri aracımıza almaya başladık. Bu tatbikat, en çok Suriyeli öğrencilere yaradı. Yazıyı okuyunca çok mutlu oluyorlar. Bazen duygulanıp bize sarılan oluyor, bazıları da ağlıyor” diye konuştu.

Kaynak: Sabah

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
SOĞUK HAVADA AŞIRI SICAK ÇAY TÜKETİLMEMELİ!

KTÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tekinbaş, soğuk hava şartları nedeniyle aşırı ve sıcak tüketilen çayın,...

Kapat