CUMA’YA GİTTİM ERKEKSEN SEN DE GEL!

0

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İnegöl Şubesi Tanıtım Komisyonu’nun hazırladığı “Cuma’ya Gittim Erkeksen Sen de Gel” broşürü işyerlerinde ve sosyal medyada beğeni topluyor.

“İnegöl Anadolu Gençlik Derneği Tanıtım Komisyonu” adına konuştuğumuz İsmail Arslan, Anadolu Gençlik Derneği’nin belediye otobüsü üzerine ayet ve hadis çalışmasının yanısıra, ilçedeki belirli bölgelerde o haftaya özel afiş çalışması hazırladıklarını ifade etti.

CUMA’YA RENK KATTILAR

10603444_541559625990331_3109779429609826481_n (1)İnsanlardan aldıkları olumlu tepkiler sonucunda yeni bir çalışmaya yoğunlaşmak istediklerini belirten Arslan, “Bu bağlamda sosyal medyada dolaşan “Cuma’ya Gittim Erkeksen Sen de Gel” cümlesinin çalışmalarımıza renk katacağını düşündük. İşyerlerinin kapılarında asılı olması daha çok kişiye ulaşmamızı sağlayacağından, çalışmanın bir yüzünde “Hoş Geldiniz’’ diğer yüzünde “Cuma’ya Gittim Erkeksen Sen de Gel” cümlesini kullandıklarını” belirtti.

İnegöl Anadolu Gençlik Derneği Tanıtım Komisyonu olarak dünya telaşı içerisinde dinin direği olan namazı gündemde tutmayı amaçladıklarını söyleyen İsmail Arslan, bunu sağlamak için kısa, öz ve mizahi yönü olan bu cümleyi seçtiklerini ifade etti.

İNSANLAR KENDİ İLLERİNDE UYGULAMAK İSTEDİ

Arslan, “İnegöl mütedeyyin insanların çoğunlukta olduğu bir bölge. Ancak Cuma’ya gitmeyenler de var. Hatırlatma anlamında hazırladığımız bu çalışma inşallah onların da Cuma’ya gitmesi noktasında etkili oluyordur. Bütün amacımız ‘’İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’’ hadis-i şerifine uygun hareket edebilmektir.” dedi.

Çalışmalarını işyerlerine ulaştırmakla beraber, sosyal medyada da paylaşan İnegöl AGD Tanıtım Şubesi, bir hafta içerisinde beklenenin üzerinde farklı illerden beğeniler ve paylaşımlar aldı. Çalışmalarını kendi illerinde uygulamak isteyip şubeyi arayanlar olduğu gibi bu afişi sosyal medyada paylaşanlar da oldu.

Not: Manşette yer alan fotoğraftaki kişi temsilidir.

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
HAZRET-İ AİŞE’YE İFTİRA EDEN KİŞİNİN AKIBETİ

Allâh için affetme fazîleti, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in en büyük şiârı idi. Öyle ki...

Kapat