ÇOCUKLARA ’15 TEMMUZ’U ANLATAN OYUN TASARLADI

0

Milli ve manevi değerlerin gelecek nesillere aktarılması için “Kızma Mübarek”, “Kurtuluş Savaşı”, “One Minute” gibi oyun setleri hazırlayan Adnan Ali Güneş, çocuklara 15 Temmuz’u anlatmak için yeni bir oyun tasarladı.

Milli ve manevi değerlerin gelecek nesillere aktarılması için “Kızma Mübarek”, “Kurtuluş Savaşı”, “One Minute” gibi oyun setleri hazırlayan Adnan Ali Güneş, çocuklara 15 Temmuz’u anlatmak için “15 Temmuz Yeniden Diriliş, Yeni Bir İmparatorluğun Ayak Sesleri” adlı oyunu tasarladı.

OYUNDA DARBECİLERE KARŞI MÜCADELE EDİLİYOR

Oyunda, 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve darbecilere karşı verilen mücadele, kartlar aracılığıyla anlatılıyor.

İlk olarak “Kızma Mübarek”, “Cennet Bahçesi”, “Kurtuluş Savaşı” adlı oyunları hazırladığını ve bunların büyük ilgi gördüğünü belirten Güneş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Davos’ta yaptığı çıkışın unutulmaması adına ‘One Minute’ oyununu hazırladık. İslam ülkelerinin üzerindeki toz bulutunu kaldıran bu çıkışın unutulmamasını istedik.” dedi.

Güneş, 15 Temmuz’dan sonra, “15 Temmuz Yeniden Diriliş, Yeni Bir İmparatorluğun Ayak Sesleri” adlı oyunu tasarlama fikrinin oluştuğunu aktararak, şöyle konuştu:

“Çocuklarımız, 15 Temmuz gecesi yaşananları birebir oyun tablosu üzerinde görecek. Değişik oyunlarla çocuklarımıza vatan-millet sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Bu oyunda ayrıca 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat gibi diğer darbeleri de işledik. Çocuklar ilgili yerlerde yaşananları çektikleri kartla öğrenecek. Oyunda, darbe girişiminin yaşandığı gece televizyonda yapılan açıklama, Ömer Halisdemir’in kahramanlığı, sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik Marmaris’teki otel baskını, Kazan ilçesi ve Akıncı Üssü’nde yaşanan olaylar var.”

OYUN, 15 GÜN SONRA PİYASAYA ÇIKACAK 

Oyunda ayrıca Türkiye coğrafyası üzerindeki asıl hamlelerin petrol üzerine değil, bundan sonra bor madeni üzerine kurulacağını çocuklara anlattıklarını aktaran Güneş, şöyle devam etti:

“Ayrıca 5-10 sene sonra belki 15 Temmuz’u sadece o gün çeşitli etkinliklere hatırlayacağız. Hiç unutulmaması dileğiyle ve çocuklarımızda hem öğrenme bilincini, hem de tarih bilincini hep taze tutmak için böyle bir oyunu hazırladık. Oyunu CNR 4. Uluslararası Kitap Fuarı’nı ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da aktardık. Cumhurbaşkanımız oyunu beğendiğini belirtti. Oyunumuz, 15 gün sonra piyasaya çıkacak.”

Kaynak: AA

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
ZİYARET TAVAFI NASIL YAPILIR?

İslâm fıkhına göre ziyaret tavafı nasıl yapılır? İşte cevabı... Bayramın birinci günü “şeytan taşlama”, “kurban kesme” ve “tıraş olma” görevlerini yaptıktan...

Kapat