ÇOCUK EVLERİ’NDE KALAN MİNİKLERDEN AĞLATAN BAĞIŞ

0

Çocuk Evleri’nde bulunan çocuklar 15 Temmuz şehitleri için başlatılan kampanyaya harçlıklarını vererek anlamlı bir bağış yaptı.

Van’da ve Sivas’ta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde bakım altında bulunan çocuklar, 15 Temuz şehitleri için  başlatılan kampanyaya harçlıklarını vererek anlamlı bir bağış yaptı.

Darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler için başlatılan kampanyaya Van’dan çok önemli bir katkı sunuldu. Van Çocuk Evleri’nde bakım altında bulunan minikler, harçlıklarını şehit ailelerine bağışladı. Çocukların gönüllü olarak topladığı 385 lirayı yetkililere teslim eden Çocuk Evleri Müdürü Nihat Işık, çocukların vatan sevgisi ve yardımlaşma duygularının gelişmesi açısından kampanyaya katılmalarının çok önemli olduğunu belirterek,”Çocuklar, günlerdir televizyonlarda izledikleri haberlerden etkilenerek harçlıklarını bir araya getirerek kampanyaya katıldılar. Bu olay karşısında çok duygulandım. Çocukların vatan sevgisi, konusunda duyarlı olmaları ve yardımlaşma duygularının gelişmesi açısından bunu çok önemsiyorum. İnşallah bu yardım örnek olur” dedi.

SİVAS’TAKİ KIZLAR DA HARÇLIKLARINI TOPLADI

Sivas Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaralananlara ve şehit olan vatandaşların ailelerine yönelik başlatılan kampanyaya, cep harçlıklarıyla destek oldu.

Kaynak: Haber 7

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
AMELLERİN KABUL OLMAMASININ SEBEBİ

Bir amelin reddinin alâmeti, onu yanlış işlerin takip etmesi; bundan da kötüsüyse bir iyilikten sonra gelen kötülüğün o hayrı yok...

Kapat