BEBEĞİ ANLAMANIN PÜF NOKTALARI

0

Okuyarak veya deneyimli kişilerden destek alarak bebek büyütenler, bu süreçte çok sayıda sorunla karşılaşabilir, sorunların devam etmesi ise endişe oluşturabilir.

İngiliz psikoterapist Vivien Sabel, her ne isterse istesin her zaman ağlayan bebeklerinin dilini çözdü. Bebekleri anlayabilmek için birçok bebekle çalışan Sabel bu çalışmaları sonucunda bebekleri anlayabilmenin bazı kilit noktalarını çıkartmış.

İşte bebeğinizi anlamanın püf noktaları:

Henüz dünyaya yeni gelmiş bebeklerinin ne istediklerini anlayabilmek için ebeveynlerin, onların ağlamalarına dikkat etmesi gerekiyor.

– Eğer bebek çok hızlı ağlıyorsa, açıkmış demektir.

– Eğer bebeğiniz gözyaşlarına homurdanmalar karışıyor ve aynı zamanda kafasını da hareket ettiriyorsa yorgundur ve uyumak istiyordur.

– 9 aylık bebeklerin ihtiyaçları çeşitleneceği için aslında onları anlamak da daha zorlaşır. Bebekler bu dönemden itibaren sıkılabilir ya da strese girebilirler. Onu bakıcıya ilk bıraktığınızda ağlaması da bu duygularının dile getirilişidir. Bu durumda bir ebeveynin yapacağı en doğru şey ağlamasına rağmen geri adım atmayarak, oradan uzaklaşmasıdır.

– Eğer bebek gözlerini ovuşturuyorsa uykusu gelmiştir.

– Ayaklarını tekmeler gibi hareket ettiriyorsa da ilgi istiyordur.

Kaynak: kadinvekadin.net

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
TARÇIN ZAYIFLATIR MI?

Kilo vermek istiyorsanız tarçını sofranızdan eksik etmeyin. Tarçın, kan şekerini düzenleyerek öğünler arasında yaşanan açlığı bastırır ve yemeklerden sonra daha...

Kapat