BATI’NIN DEVLET ADAMLARI; MELEK İMAJLI ŞEYTANLAR

0

Geçtiğimiz Pazar günü, Paris’te barış yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşün sebebi, Fransa’da 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan Charlie Hebdo baskınına karşı barış mesajı vermekti. Yürüyüşte en önde kol kola saf tutan liderler ise dikkat çekti. Bu liderler içinde çocuk katili Netanyahu ve onun Filistin katliamına destek veren Batı’nın melek imajlı şeytan liderleri vardı.  Peki geçtiğimiz yıl İsrail’in Filistin’e karşı ‘devlet terörü’ işlediği günlerde bu barış güvercinlerinin (!) tavrı ne idi? İşte Batı’nın iki yüzlülüğü…

Haber: Furkan Hasdemir

Fransa’daki saldırıları protesto etmek için Paris’te düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü’ne 50’ye yakın ülkeden hükümet ve devlet başkanları katıldı. Elysee Sarayı’ndaki toplantıdan sonra teröre karşı eylem için yan yana gelen liderler Paris sokaklarında yürüdü.

BATI’NIN DEVLET ADAMLARI; MELEK İMAJLI ŞEYTANLAR

Bu barış meleği (!) liderlerin ekseriyeti, söz konusu terör, Batı çemberinin dışında gerçekleştiğinde, çıkarları doğrultusunda hareket eden şeytanlara dönüşebiliyor.

PARİS YÜRÜYÜŞÜNDEKİ SAHTE BARIŞ GÜVERCİNLERİ (!) VE FİLİSTİN

120120150724313117886_tepe

“Hepiniz Oradaydınız Be!…”

Bu ikiyüzlülüğü güncel örnekler üzerinden ele alacak olursak, 07 Temmuz 2014’te, İsrail’in Filistin’e karşı ‘devlet terörü’ işlediği günlerde Paris yürüyüşünde en önde olan liderlerin tutumunu inceleyebiliriz. Barışa değil, ikiyüzlülüğe karşı olduğumuz için…

FİLİSTİN CANAVARI; BARIŞ ELÇİSİ (!) NETANYAHU

netanhayu-hollande

Yürüyüşte, Gazze’deki masum çocukların ölümüne sebep olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun en önde durması tuhaftı.

Bu adam 07 Temmuz’da başlayan İsrail saldırılarında ajanslara düşen şu verilerin sorumlusu değil mi? ;

‘ İsrail’in hava, kara ve denizden düzenlendiği saldırılarda 7 Temmuz’dan 8 Ağustos’a kadar 434’ü çocuk, 246’sı kadın, 79’u yaşlı bin 898 kişinin hayatını kaybettiği, 2 bin 877’si çocuk, bin 927’si kadın, 374’ü yaşlı 9 bin 852 kişinin yaralandı.’

Gazze’de Sahili Bombalatmıştı

gazze_9703

Netanyahu, geçtiğimiz yaz aylarında, İsrail donanmasına “Vur emri” vererek Gazze’de bir sahili bombalatmıştı. Sahilde oynayan aynı aileden 4 çocuk hayatını kaybetmişti.

Saldırıları Genişletin! Öldürün, Öldürün!

Aynı Netanyahu, saldırıların ikinci gününde, askeri operasyonu genişletmek için orduya saldırı talimatı vermişti. Talimattan sonra yapılan saldırıda, Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, ikinci günde 18 kişi ölmüş, 117 kişide yaralanmıştı.

israil-in-gazze-saldirilari-bartin-da-da-6276821_1530_o

İSRAİL SALDIRISINDA NETANYAHU’NUN BARIŞÇIL (!) AÇIKLAMALARI

“Şiddetli Bir Şekilde Devam Edeceğiz”

Saldırıların ilk günleriydi. 14 kişi hayatını kaybetmiş, 111 kişi yaralanmıştı. 268 ev yıkılırken, 228 ev ve 2 cami hasar görmüştü.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu doymamıştı. Daha çok kan istiyordu belli ki. Yaptığı açıklamada “Operasyonların ne zaman biteceğini bilmiyoruz, uzun zaman alabilir. Sükuneti sağlayıncaya kadar Gazze’de şiddetli bir şekilde operasyonlara devam edeceğiz”

 “Somut Başarılar Devam Edecek”

Gazze’de yıkılan ev sayısı 526…  98 ölü… 612 yaralı… Barış güvercinimiz bu yıkımı ‘somut başarı’ olarak değerlendiriyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu: “Askeri operasyonlar elde edilen somut başarılarla devam edecek.”

Kudüs İçin Savaşıyoruz

 Netanyahu’dan sonunda niyetini belli eden açıklama: “Kudüs için savaşıyoruz. Uzun bir savaş olabilir ancak galip geleceğimize eminim.Benjamin Netanyahu

FRANSA’DA İSRAİL’İ PROTESTO ETMEK YASAKLANIR

Şimdilerde küresel barışın merkezi olan Paris’in valiliğine ne demeli?

İsrail vahşetine dayanamayıp sokakta İsrail karşıtı eylemler yapmak isteyen halk, barışçıl (!) Fransız Devleti’nin yasağıyla karşılaşır. Paris Valiliği, İsrail’in Gazze saldırılarına yönelik protesto gösterilerini yasaklar. Hollande’den çıt yok…

Bibi-Hollande

MERKEL: İSRAİL’İN TARAFINDAYIZ

Barış kahramanları içerisinde en önde olanlardan biri de Almanya Başbakanı Merkel. Bir hatırlayalım, Merkel, çocukların İsrail askerleri tarafından acımasızca öldürüldüğü günlerde ne demişti: “Barış için iki taraf da tavizler vermeli ancak kendini savunma hakkı söz konusu olduğunda biz İsrail’in tarafında yer alacağız”

CAMERON: “İSRAİL’E DESTEK OLMAK BİZİM GÖREVİMİZ”

Barış kahramanları(!) içerisinde en önde yürüyenlerden biri de İngiltere Başbakanı David Cameron idi. Bu barış prensi bakalım çocukların plajlarda katledildiği terör için ne demiş?

Saldırıların en hararetli olduğu zamanlarda İngiltere Başbakanlığı’ndan şöyle bir açıklama gelmişti: “Cameron, Hamas’ın sürdürdüğü füze saldırılarının farkında olduğunu kaydederek, Birleşik Krallık’ın İsrail’in kendisini savunmak için orantılı eylemde bulunma hakkına güçlü destek verdiğini yineledi”

Daha sonra David Cameron şu açıklamayı yaptı: “Ben İsrail dostuyum, İsrail’in etrafı Hamas, Hizbullah ve İran tarafından çevrilmiş durumda, İsrail’e destek olmak bizim görevimizdir”

OBAMA: İSRAİL’İN KENDİNİ SAVUNMA HAKKI VAR

Yürüyüşe katılmasa da terörü ‘şiddetli bir şekilde’ kınayan ABD Başkanı Barack Obama da o dönemde İsrail’e en güçlü desteği veren devlet başkanları arasındaydı.

Obama: “Defalarca söylediğim gibi, İsrail’in, İsrail halkını korkutan roket saldırılarına karşı kendisini savunma hakkı var.

SOSYAL MEDYADA ‘İKİYÜZLÜLÜK’ TEPKİSİ

Bu sözümona barış taraftarı liderlerin aşikâr olan iki yüzlülüğüne sosyal medyadan da yoğun tepki geldi. İşte o tepkilerden bazıları;

netanyahu

DİNAMİTİ İCAD EDEN ADAM ADINA BARIŞ ÖDÜLÜ

7468253Nobel Barış Ödülü… Her yıl barış adıyla verilen en prestijli ödül. Ödüle ismi verilen Alfred Nobel kim peki? Bekliyoruz ki Nobel, dünya barışına katkı sunmuş bir adam olsun. Hak getire… Adam dinamitin mucidi. Ve birçok bombanın da zeminini oluşturan bilimsel çalışmalar yapmış bir bilim adamı.

Nobel, Nitrogliserin’i patlayıcı madde olarak kullanma yollarını araştırdı. 1863 yılında Stokholm’de az miktarda nitrogliserin yapmaya başladı. Birkaç ay süren araştırmaların sonunda bir patlama ile laboratuvar yıkıldı.

Çalışmalarına devam eden Alfred Nobel, 1865’te yeni bir fabrika kurdu, bir süre sonra ikinci fabrikasını da açtı. 1864 yılında araştırmalarının sonucunu aldı ve dinamit barutunu buldu.

Araştırmalarına devam eden Nobel, 1877’de Balistit adını verdiği yeni bir çeşit barut tasarladı. 1879’da, Paris yakınlarındaki Servan’da bir laboratuvar kuran Nobel, buradaki çalışmaları sırasında dumansız barut adını verdiği ve eşit miktarlarda nitrogliserinle nitroselüloz karışımından oluşan, itici barutu buldu. 

Yani Nobel, hayatını 20. yüzyıl ve sonrasında milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan bilimsel keşiflerin altına imzasını atan adam. Hayatını ateşleme ve bombalamaya adamış bu adam, Batı’nın en prestijli ‘barış ödülü’ne adı verilen kişi. Batı’nın barış anlayışını anlamak mümkün değil.

Hâsılı; yanlış anlaşılmasın. Bizler barış karşıtı değiliz. Barış için yürüyüş yapılmasına da. Biz ikiyüzlülüğe karşıyız. Bizim karşı olduğumuz husus; söz konusu Batı insanı olduğunda en küçük saldırı karşısında barış meleği kesilenlerin, Müslümanlara yönelik terör organizasyonlarında terörü yapan tarafın yanında yer almasıdır. 

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
YARAMAZ ÇOCUK NAMAZ VAKTİ CAMİYE GİRERSE…

http://www.youtube.com/watch?v=_xgPsvtykY0

Kapat