BATI’DA MÜSLÜMANLARA YÖNELİK SALDIRILAR ARTIYOR

0

Dünyada Müslümanlara yönelik  saldırılar her geçen gün artıyor ve Müslümanların hayatları tehlikeye giriyor.

İSVEÇ’TE CAMİ KUNDAKLANDI

İsveç’in Eskilstuna kentine bağlı Nyfors bölgesinde bir caminin bilinmeyen sebeple yakılması sonucu 3 kişinin yaralandığı açıklandı. Polis yetkilileri, olayla ilgili yaptığı açıklamada, bölgede bulunan caminin yakıldığını ve olayın ardından camide bulunan 3 kişinin yaralandığını ifade etti. Yaralıların hemen hastaneye kaldırıldığını açıklayan güvenlik yetkilileri olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti.

7e703390-8c83-11e4-9890-db8dd15f549c-jpg20141226075135

KOCATEPE CAMİİ’NİN KAPISINA DOMUZ ORGANLARI BIRAKILDI

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Avusturya Türk İslam Birliği’ne (ATİB) bağlı Kocatepe Camii’nin kapısına domuz organları konuldu.

Avusturya’da Müslümanlara ve camilere yönelik saldırılar her geçen gün artarken Viyana’nın 21. Bölgesi’ndeki Kocatepe Camii’ne sabah namazı kılmaya gidenler, kapıyı asılmış domuz burnu ve işkembesiyle karşılaştı.

Avusturya'da camiye saldırı

Kocatepe Camii İmamı Bayram Karar, yaptığı açıklamada sabah namazını kılmak için camiye gelenlerin kapıya asılı halde domuz burnu ve işkembesi bulduklarını ve durumu polise bildirdiklerini söyledi. Karar, saldırıyı kabul edilemez olarak niteledi.

POLİS, SİYASİLER VE MEDYA KONUYA DUYARSIZ

Görgü tanıklarından Osman Yavuz, polisin inceleme yapmasından sonra domuz organlarının çöp kutusuna atıldığını söyledi. Yavuz, polisin son dönemde artan camilere ve Müslümanlara yönelik saldırılara duyarsız kaldığını, siyasilerle medyanın da söz konusu girişimleri görmezden geldiğini vurguladı.

İMAM HATİP LİSESİNE 5 DOMUZ KAFASI KONULMUŞTU

Ramazan Bayramı’nda da Viyana’daki Eyüp Sultan İmam Hatip Lisesi inşaatına beş domuz kafası konulmuş, Tirol Eyaleti’ne bağlı Telfs kentindeki Eyüp Sultan Cami’nin duvarlarına da “Nazi” işareti çizilmişti.

Ülkede son beş ayda çok sayıda başörtülü kadın, sözlü ve fiziksel saldırıya maruz kalmıştı.

islamkarsiti

fransiz

Paylaş.

Yorumlar