ARAKANLI GENÇ ANNE BABASINI 7 GÜN SIRTINDA TAŞIDI

0

Budist rahiplerin zulmünden kaçmaya çalışan Arakanlı bir Müslüman, anne ve babasını da sırtında taşıdığı kefe ile Bangladeş’e götürdü.

Arakanlıların yaşadığı zulüm gün geçtikçe daha da gün yüzüne çıkıyor. Her gün yeni bir dramatik olayın yaşandığı bölgede bugün de yeni bir görüntü ortaya çıktı.

CANI UĞRUNA ANNE BABASINDAN VAZGEÇMEDİ

Myanmar Budistleri tarafıdan acımasızca katledilen Müslümanlar çareyi Bangladeş’e sığınmakta buldu. Onlardan biri de işte bu genç.

Fotoğraf karesinde gencin omuzlarında bir kefenin bulunduğu, kefenin kollarında bulunan sepetlerde ise oldukça yaşlı iki kişinin genç tarafından taşındığı görülüyor.

Sepetlerde bulunanların gencin anne ve babası olduğu öğrenilirken, genç yaştaki Arakanlı’nın canı uğruna vazgeçemediği anne ve babasını tam 7 gün yaya olarak yürüdüğü Bangladeş’e sırtında taşıdığı ortaya çıktı.

Arakanlı gencin bu karesi günün en çok görüntülenen karelerinden olurken, Budist zulmünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: Ensonhaber

HÜDAYİ VAKFI’NDAN ARAKAN İÇİN YARDIM KAMPANYASI

Hüdayi Vakfı aracılığı ile Arakan’a uzanan bir el olmak için 4832’ye ARAKAN yazıp kısa mesaj göndererek 15 TL bağışta bulunabilirsiniz.

ONLİNE BAĞIŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
İSLAM’DA TEMİZLİK VE NEZAKETİN FAZİLETİ

Temizlik ve nezâket Müslümanların şiârıdır. Temizlik, maddî, mânevî, sıhhî ve dînî yönlerden zarûrîdir. Temizlik olmadan ibâdetleri hakkıyla îfâ etmek mümkün...

Kapat