AFRİNLİLERDEN SU SEVİNCİ ‘ALLAH TÜRKİYE’DEN RAZI OLSUN’

0

Afrinliler, Türkiye’nin su şebekelerini onarmasıyla terör örgütü YPG/PKK’nın kestiği suya yeniden kavuştu.

ürkiye, terör örgütü YPG/PKK‘nın hasar verdiği su şebekelerini onararak Afrinlileri yeniden suya kavuşturdu.

YPG/PKK’nın açtığı hendek ve tüneller nedeniyle Afrin‘de birçok su hattı hasar görmüş, şebekelere giden su kesilmişti.

Devlet Su İşleri (DSİ) ile Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı (HATSU) ekiplerinin çalışması sonucu, dün Afrin ilçe merkezindeki siviller yaklaşık bir ay sonra suya kavuşmuştu.

Ebu İbrahim, “Elhamdülillah suyumuz geldi. Bir aydır suyumuz yoktu. Yakınlarımızın, akrabalarımızın evlerine dönmesini istiyoruz.” dedi.

Eşyalarını, halılarını yıkamaya başladıklarını anlatan Ebu İbrahim, “Elhamdülillah suyumuz yeterli. Bizden ayda 4 bin Suriye lirası (35-40 lira) para alıyorlardı. Verebilen vardı, veremeyen vardı.” diye konuştu.

“Afrin’de fakir çok. (YPG/PKK döneminde) Su, elektrik çok pahalıydı.” diyen Ebu İbrahim, su ve elektrik fiyatlarının düşmesi için yardım isteyerek Türkiye’ye çağrıda bulundu.

Um Muhammed isimli anne de “Allah Türkiye’den razı olsun. Ekmeğimizi getirdiler. Suyumuzu getirdiler. Eşyalarımızı yıkadık. Suyumuz, ekmeğimiz olsun, başka bir şeye ihtiyacımız yok.” diye konuştu.

Kaynak:AA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
ENDONEZYA’DA ‘İSLAM’A HAKARET’E TEPKİ PROTESTOSU

İslam’a hakaret ettiği gerekçesiyle Endonezya’nın ilk devlet başkanı Sukarno’nun kızı Sukmawati protesto edildi. Endonezya’da ilk devlet başkanı Sukarno’nun kızı Sukmawati...

Kapat