AFRİNLİLER MEHMETÇİK İLE CUMA NAMAZI KILDI

0

TSK’nın, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin ilçe merkezini teröristlerden temizlemesinin ardından ilk Cuma namazı kılındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin ilçe merkezini teröristlerden temizlemesinin ardından ilk Cuma namazı kılındı. Afrin ilçe merkezindeki camide Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu mensuplarıyla saf tutan ilçe halkı, uzun zamandan sonra ilk defa huzur içinde namaz kıldıklarını belirtti.

TSK tarafından, hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için, 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00’de başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı” sürüyor.

Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik kararlarıyla, BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde devam eden harekatta, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı gösteriliyor.

ZEYTİN DALI HAREKATI’NIN ARDINDAN AFRİN’DE İLK CUMA NAMAZI

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’in teröristlerden temizlenmesinin ardından ilk Cuma namazı için vatandaşlar camileri doldurdu. Afrinlilerin yanı sıra Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu mensupları da ilçe merkezindeki camide vatandaşlarla Cuma namazı kıldı.

CAMİ İMAMINDAN MEHMETÇİK’E TEŞEKKÜR

Caminin imamı, hutbede, Afrin’i teröristlerden temizleyen komutanlara teşekkür ederek, bundan sonra kendilerine büyük görev düştüğünü, birlik olma zamanının geldiğini söyledi.

Cuma namazının ardından bazı vatandaşlar Mehmetçik’e sevgi gösterilerinde bulunurken, vatandaşlar, çok uzun süreden sonra ilk defa huzur içinde namaz kıldıklarını belirtti.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar