AFRİKALI EĞİTİMCİLER TÜRKİYE’DE EĞİTİM GÖRÜYOR!

0

İGEDER ve Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’nın organize ettiği “Afrikalı Eğitimcilerin Eğitimi Projesi” kapsamında 25 Afrikalı öğretmen Türkiye’deki 14 günlük eğitimlerine başladı.

Türkiye’deki eğitim tecrübelerinin Afrika ile paylaşılmasını hedefleyen proje seçkin Türk eğitimcileri ile Afrikalı eğitimcileri bir araya getirdi. Proje kapsamında bulunan “Özel Eğitim Yöntemleri, Öğretmenin Kişisel Gelişimi, Öğretmen Öğrenci İlişkisi” gibi eğitim ve seminerler Afrikalı Eğitimciler tarafından ilgi ile takip ediliyor.

Seminerlerin yanı sıra manevi liderler ve resmi kurumlara ziyarette bulunan eğitimciler, Muhterem Osman Nuri Topbaş Hocaefendi ile “Peygamber Efendimiz’in eğitim metotları” üzerine de bir sohbet gerçekleştirdiler. Bu görüşmeden hemen sonra Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyarette bulunan eğitimciler, programlardan en iyi şekilde istifade etmek istediklerini ve Afrika’daki diğer eğitimcilere bu bilgileri ulaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Türkiye’deki öğretmenlerle bilgi ve tecrübe paylaşımını amaçlayan proje kapsamında Afrikalı eğitimciler, İstanbul, Bursa ve Ankara’da tarihi mekânları gezecekler. Ankara’da proje ortağı “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı”na da ziyarette bulunacak olan eğitimcilere seminerlerin sonunda sertifika verilecek. İGEDER’in şu ana kadar eğitim verdiği 4. grup olan ekip, 14 günün sonunda ülkelerine hareket edecek.

IMG_8871

IMG_8882

IMG_8953

Paylaş.

Yorumlar