AFRİKA’DA CAMİ YAPMAYA VAR MISIN?

0

Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı’na bağlı olarakl hizmet veren Hüdâyi Sosyal Girişimcilik Akademisi, Afrika’da Fildişi Sahili’nde 3 bin kişilik köyde cami yapımı için yardım kampanyası düzenliyor.

Hüdâyi Sosyal Girişimcilik Akademisi (SGA), üniversite mezunu ve öğrencisi gençlere sivil toplum alanını sevdirmeye gayret eden, gençlerin sosyal sorumluluk sahibi olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan programdır. Bu programda eğitimler, seminerler, kitap okuma grupları, yazar buluşmaları vb. yapılmakla birlikte gençlerin sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak katılmalarına da imkan sağlanıyor.

Sosyal sorumluluk projesi olarak Hüdâyi Sosyal Girişimcilik Akademisi tarafından organize edilen Fildişi Sahili’ndeki cami inşaatı, Dabou şehrinin 3000 nüfuslu Armabe köyünde 130 kadar Müslümanın yaşadığı yerde yapılacak.

Bu köyde Hristiyan misyonerler tarafından 6 adet kilise yapılmış olduğu halde bir camiminin olmaması bu projenin başlamasına da vesile oldu. Bölgede birçok insanın İslam’la tanışmasına kapı aralayacağı düşünülen cami projesine herkes destek verebilir. Öngörülen maliyetinin bir kısmı yardımlarla toplanan cami projesinin tamamlanması için destekleriniz bekleniyor.

Bağış ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız: www.sga.org.tr

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
DUA EDERKEN NELERE DİKKAT ETMELİDİR?

Dualarmızın kabul olması için dikkat etmemiz gereken usul ve adabları 15 madde halinde haberimizde bulabilirsiniz. DUANIN USUL VE ADABI Dua...

Kapat