3. TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

0

Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneği tarafından düzenlenen Endüstri 4.0 temasının konuşulduğu 3. Teknoloji ve Bilişim Zirvesi, 15 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Açılış ve selamlama konuşmalarıyla başlayan zirvede Endüstri 4.0 vizyonuna ve bununla birlikte ülkemizin gelecekteki hedeflerinin bilişim bacağına duyacağı ihtiyaca dikkat çekildi. Zirve Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneği Başkanı Muhammed Özdemir’in faaliyet sunumuyla devam etti. Özdemir derneğin kuruluşu ve bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlikleri ve gelecek vizyonunu katılımcılara tanıtarak ülkemizde bilişim ve teknoloji alanında milli ve yerli adımlara bir katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Daha sonra sırasıyla konuşmacılar Endüstri 4.0 konusu kapsamında çeşitli sunumlar gerçekleştirdiler. Türk Telekom, iGones, Acıbadem Koleji, Işık Üniversitesi, Crypttech, Sağlık Bakanlığı, TRT World ve AbdSec gibi çeşitli kamu ve özel kuruluşlarından alanında uzman isimler Öğleden önce Endüstri 4.0, Internet of Things, Bilişim Hukuku, Filli Saat ve Yapay Zeka sunumlarını, öğleden sonra Güvenlik Bakış Açısıyla Endüstri 4.0 başlıklı panel içerisinde IoT ve Güvenlik, Sağlık Bilişimi, Mobil Güvenlik ve Endüstriyel Casusluk başlıklarındaki konuşmalarını katılımcılara aktardılar. Her sunumun ardından katılımcılardan gelen sorular ise zirvenin oldukça interaktif bir şekilde gerçekleşmesine katkıda bulundu.

bt_platformu

Yoğun ilgi gören zirve, son olarak çekilişle katılımcılara drone, akıllı bileklik, VR gözlük ve kitap hediyelerinin dağıtılmasının ardından nihayete erdirildi.

Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneği’nin diğer faaliyetleri ve gelecek programlar hakkında btplatformu.org adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
AKŞAM YEMEĞİ GEÇ YENİRSE!

Gece saatlerinde aç olmadığınız halde yemek yediğiniz, acıktığınız için yemek yediğiniz oldu mu? Uzmanlar, geç saatlerde yenilen yemeklerin meydana getirdiği tehlikeleri...

Kapat