3. ARAPÇA KİTAP VE KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR

0

“3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri”, Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği ve Hâşimî Yayınevi ortaklığında düzenleniyor. Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, 2-11 Mart 2018 tarihleri arasında on gün boyunca devam edecek.

Üçüncü yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilecek olan 3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri, TYB İstanbul Şubesi, Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği ve Hâşimî Yayınevi ortaklığında düzenleniyor.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi çok daha iddialı bir içerikle hazırlanan Arapça Kitap ve Kültür Günleri için Türkiye, Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Sudan, Katar ve Küveyt’ten pek çok yayınevi ve yazar davet edildi.

İlk yıl, “Bıraktığımız yerden başlıyoruz” diyerek yola çıkan ve geçtiğimiz yıl, “Asırlardır sönmeyen ışığımız: âlimler-kitaplar” vurgusuyla âlimlerimizi ve kitaplarımızı öne çıkaran etkinlik, 2018 yılında da “Geçmişin ihyası, geleceğin inşası için medreselerimiz.” sloganıyla geliyor.

Yapılacak etkinlikleri görmek için tıklayınız

Kaynak: Türkiye Yazarlar Birliği

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
MERKEZ EFENDİ İSMİ NEREDEN GELİYOR?

İstanbul’da “Merkezefendi” semtine adı verilen Merkez Efendi ismi nereden geliyor? Hak dostlarından Sünbül Sinan Efendi, bir gün müritlerine şöyle sorar:...

Kapat