2. ULUSLARARASI HACI BAYRAM-I VELİ SEMPOZYUMU DÜZENLENİYOR

0
Kalem Eğitim Kültür Akademi Derneği, 03-04 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara’da, II. Uluslararası Hacı Bayram-ı Velî Sempozyumu düzenliyor.

Ankara’da TOBB Konferans Salonu’nda 3-4 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan “2. Uluslararası Hacı Bayram-ı Veli Sempozyomu”nda Hacı Bayram-ı Velî’nin hayatı, düşünceleri, vefatı sonrası tesir halkası, dil ve edebiyatı, Ankara’nın manevi coğrafyası, Ankaralı mesnevi şarihleri, Tacettin Dergahı ve Taceddin-i Veli Hazretleri gibi birçok konu ele alınacak.

Sempozyumda yurtiçi ve yurt dışından gelen çok sayıda akademisyen Hacı Bayram-ı Veli’nin yaşadığı dönemi, hayatı, tarikatı ve tesirleri, tasavvufi görüşleri, dil ve edebiyatı ile dönemindeki Ahiler ve diğer tarikat temsilcileriyle olan münasebetlerine ilişkin iki gün boyunca bildiriler sunacak. Bu bildiriler daha sonra da kitap haline getirilecek.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ VAR

Kalem Vakfı’nın koordinasyonunda ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, TRT, Ankara Büyükşehir Belediyesi, TİKA, Ankara Kalkınma Ajansı, TOBB, Anadolu Ajansı, HAYDER ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın bir çok sivil toplum kuruluşunun destekleriyle gerçekleşecek olan sempozyuma yurt içi ve yurt dışından çok sayıda akademisyen, bürokrat ve davetli katılacak.

Sempozyuma ilişkin detaylı bilgiye http://www.kalem.org.tr/sempozyum/ adresinden ulaşılabilir.

Ayrıca Twitter’dan @sempozyumkalem adreslerinden takip edilebilirsiniz.

Paylaş.

Yorumlar