15 TEMMUZ TEMALI 2017 DİYANET ÇOCUK TAKVİMİ ÇIKTI

1

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2007 yılından bu yana her yıl çocuklar için özel olarak hazırlanan Diyanet Çocuk Takvimi, sunduğu içerikle çocukların ahlaki ve sosyal gelişimini destekliyor.

10 yıldır her Aralık ayında okuyucularıyla buluşan Diyanet Çocuk Dergisi Takvimi  bu yıl da okurlarının duvarları süslemeye devam edecek.

Özgün bir tasarımla yayına hazırlanan takvim, çocukların hayal dünyalarına uygun çizim ve görsellerle desteklendi.

Okurlar, her ay farklı bir temayı konu edinen takvimde, İstanbul’un fethinden Çanakkale Zaferi’ne, mültecilerden 15 Temmuz temasına kadar birçok konuyu rengârenk hazırlanan sayfalarda görecekler.

Okurlarımız takvimin mini bir ajanda olma özelliği taşıyan “notlarım” bölümünün yanı sıra  her ay bir ayet, bir hadis ya da meşhur şairlerimizin dörtlüklerinden birini öğrenmiş olacaklar.

Yıl boyunca çocuklarımızın odalarının duvarlarını süsleyecek olan bu çalışmanın; başta çocuklar olmak üzere, ebeveynler, eğitimciler ve çocuk gelişimciler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Çocuklara özel duaların da yer aldığı takvime, il ve ilçe müftülükleri ile camilerden ulaşılabilecek.

Kaynak: diyanet.gov.tr

PAYLAŞ.

1 Yorum

  1. Bu Takvımı hazırlayanlardan Allah razı olsun, Sadece Namaz vakitleri olursa daha güzel olacak kanısın deyim , çünkü Hadi kızım oğlum Namaz saatın geldi. diyebilmem ..

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
MUTSUZLUK SENDROMU NEDİR?

Mutsuzluk sendromu nedir? Mutsuzluk sendromunun sebepleri ve etkileri nelerdir? Aslında mutlu olmak için birçok sebebimiz var ama biz bunlardan bi...

Kapat