100 BİN ARAKANLI MÜSLÜMAN BANGLADEŞ’E GEÇMEYİ BEKLİYOR

0

Uluslararası Göç Örgütü, Arakan’a bağlı Buthidaung kentinde 100 bin Müslümanın Bangladeş’e geçmek için beklediğini duyurdu.

Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Myanmar’ın Arakan eyaletine bağlı Buthidaung kentinde yaklaşık 100 bin Müslümanın, Bangladeş’in Cox’s Bazar kentine geçmek için beklediğini açıkladı.

BM Cenevre Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Millman, 25 Ağustos’tan bu yana Myanmar’daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısının 515 bine ulaştığını belirtti.

Sözcü Millman, IOM ekiplerinin Bangladeş-Myanmar sınırında yaptığı takiplere göre, halen günde tahminen 2 bin sığınmacının Cox’s Bazar’a geçtiği bilgisini paylaştı.

100 BİN ARAKANLI BANGLADEŞ SINIRINDA

Kamplara ulaşan sığınmacıların bitkin düştüğünü ve çoğunlukla beraberinde bir şey getiremediklerini anlatan Millman, uluslararası gözlemcilere göre, halen Arakan’ın kuzeyindeki Buthidaung kentinde yaklaşık 100 bin Müslümanın Bangladeş’in Cox’s Bazar kentine geçmek için beklediğini kaydetti.

IOM’nin son 6 haftada Bangladeş’e geçen sığınmacıların acil ihtiyaçlarının karşılanması için uluslararası topluma 120 milyon dolar tutarında yardım çağrısı yaptığını dile getiren Millman, bu parayla gelecek 6 ay boyunca 450 bin sığınmacıya yardım yapılmasının amaçlandığını kaydetti.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
PEYGAMBERİMİZİN HASTA ZİYARETİ

Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) bulunmuş olduğu bir hasta ziyaretinde hastaya olan tutumu ve sahabilere tavsiyesi... https://www.youtube.com/watch?v=4C_BnmNiim0 Abdullah bin Abbas (r.a.) der...

Kapat